Bez kategorii

Zawodnicy odwiedzili Centrum Edukacyjne Promar

W czwartek (4 kwietnia) nasi zawodnicy odwiedzili dzieci z Centrum Edukacyjnego Promar. Spotkanie miało na celu propagowanie języka angielskiego.

Nasi zawodnicy, Kawika Shoji, Nicolas Szerszeń, David Smith i Luke Perry czwartkowe południe spędzili z dziećmi z Centrum Edukacyjnego Promar w Rzeszowie. Spotkanie w całości odbywało się w języku angielskim, który jest wiodącym w Centrum. Nasi zawodnicy zmierzyli się z ciekawymi pytaniami od uczniów szkoły. W trakcie spotkania pojawiły się pytania o to, jak wygląda typowy dzień siatkarza, ile razy w ciągu dnia trenują. Ile powinien mieć wzrostu zawodowy zawodnik? Z jakimi numerami grają? Niewątpliwie najciekawsze były pytania o to, kim chcieli być zawodnicy, kiedy byli dziećmi? Kawika opowiadał, że jego marzeniem było zostać prawnikiem, Nico z kolei chciał być pilotem, Luke jako dziecko fascynował się Rogerem Federerem i chciał być tenisistą, a David zawsze chciał być inżynierem i budować wysokie budynki. Dzieciaki były też ciekawe, jakie polskie dania są ulubionymi zawodników Asseco Resovii. Nico, którego rodzice są Polakami wskazał na kotlet schabowy z ziemniakami i ogórkami kiszonymi, Luke i David lubią pierogi, a Kawika powiedział, że uwielbia polskie zupy, a w szczególności barszcz czerwony. Luke na koniec zmierzył się pytaniem, o to jak często zawodowi sportowcy jedzą chipsy. Jak sam przyznał maksymalnie raz w tygodniu.

Na końcu nasi zawodnicy zrobili sobie zdjęcia z uczniami szkoły i przedszkola, a także rozdali pamiątkowe autografy w ten sposób promując siatkówkę wśród rzeszowian.