Bez kategorii

Zakończyć rywalizację w Katowicach

W sobotni wieczór zawodnicy Asseco Resovii Rzeszów rozegrają ostatni w tym sezonie mecz wyjazdowy. Podopieczni Gheorghe Cretu zmierzą się z drużyną GKS-u Katowice.

W pierwszym spotkaniu o 7. miejsce w PlusLidze pomiędzy Asseco Resovią Rzeszów i GKS-em Katowice zwycięstwo na swoim koncie zanotowali rzeszowianie. W hali Podpromie pewnie 3:0 pokonali rywali, świetnie spisując się we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. – To był interesujący mecz, ponieważ zaczęliśmy słabo, ale zagraliśmy z dużą cierpliwością i wróciliśmy do meczu, który zagraliśmy całkiem dobrze. Byłem dumny z chłopaków, mieliśmy dużo pozytywnej energii, to było świetne zwycięstwo. Myślę, że zagraliśmy dobrze całościowo, serwowaliśmy dobrze, blokowaliśmy dobrze, to bardzo pomogło nam powrócić do meczu w pierwszym secie, Thibault miał trochę niezłych asów, które nam pomogły i od tego momentu graliśmy już bardzo dobrze –skomentował poniedziałkowy mecz Kawika Shoji.

Rzeszowianie przed sobotnim pojedynkiem są w lepszej sytuacji. Po zwycięstwie we własnej hali 3:0, w przypadku zwycięstwa w hali Szopienice kończą rywalizację i sezon na 7. miejscu w PlusLidze. – Naprawdę mam nadzieję, że uda nam się zakończyć ten sezon pozytywnie, zwłaszcza w Katowicach. Jak wiadomo, był to trochę ciężki sezon, ale ostatnio gramy dobrze, możemy zakończyć go mocno z akcentem – zapowiedział amerykański środkowy.

 

Mecz zostanie rozegrany w sobotę (6 kwietnia) o godz. 20:30 w hali w Szopienicach.