Bez kategorii

MPJ: 7. miejsce dla AKS-u

Podopieczni trenerów Jerzego Wietechy i Grzegorza Wisza w dniach 10 – 14 kwietnia rywalizowali o tytuł Mistrzów Polski Juniorów.

Zawodnicy AKS-u do rywalizacji przystępowali w roli brązowych medalistów z ubiegłego sezonu w swojej kategorii wiekowej. W pierwszym meczu podopieczni trenera Wietechy zmierzyli się z KS Metro Warszawa. Od początku zespoły toczyły ze sobą wyrównaną walkę, a wyniki ważyły się w końcówkach setów. Więcej zimnej krwi zachowali warszawianie, którzy wygrali mecz 3:1, a statuetkę MVP otrzymał Mateusz Cackowski.

KS Metro Warszawa – AKS V LO Rzeszów 3:1 (20:25, 25:23, 25:21, 25:22), MVP: Mateusz Cackowski (KS Metro Warszawa)

Dużo emocji dostarczył czwartkowy mecz pomiędzy AKS-em V LO Rzeszów i Treflem Gdańsk. Dwa pierwsze sety należały do rzeszowian, którzy w najważniejszych momentach wytrzymywali presję i wyszli na prowadzenie 2:0. W trzeciej partii do mocnej ofensywy przystąpili gdańszczanie, którzy nie oddali inicjatywy w dwóch kolejnych setach doprowadzając do tie-breaka. W decydującej odsłonie zespoły walczyły punkt za punkt (8:8), a ostatecznie po walce na przewagi ze zwycięstwa cieszyli się gdańszczanie.

Trefl Gdańsk – AKS V LO Rzeszów 3:2 (24:26, 20:25, 25:18, 25:20, 18:16), MVP: Kacper Wnuk (Trefl Gdańsk)

Przed piątkowym pojedynkiem podopieczni trenera Jerzego Wietechy w dalszym ciągu mieli szansę na awans do najlepszej czwórki turnieju. Rzeszowianie mocno otworzyli pojedynek, ale niestety w decydującej części pierwszego seta stracili prowadzenie i polegli w premierowej odsłonie. Drugi set od początku do końca należał do zawodników AKS-u, jednak kolejne dwa padły łupem warszawian, którzy zameldowali się w strefie medalowej.

AKS V LO Rzeszów – UMKS MOS Wola Warszawa 1:3 (21:25, 25:14, 24:26, 16:25), MVP: Michał Gawrzydek (UMKS MOS Wola Warszawa)

W ostatnim dniu rywalizacji rzeszowianie o 7. miejsce zmierzyli się z zespołem AZS UWM Olsztyn. Pierwsza partia od początku należała do olsztynian, którzy pewnie otworzyli rywalizację. Kolejne partie to już bardzo dobra gra rzeszowian, którzy byli nie do zatrzymania w ataku i ostatecznie zakończyli turniej MPJ w Dębicy na 7. miejscu.

Mecz o 7. miejsce: AZS UWM OIsztyn – AKS V LO Rzeszów 1:3 (25:15, 23:25, 18:25, 10:25), MVP: Kamil Drzazga

W tym roku po pięciu intensywnych dniach zmagań zdecydowano, że programem „Siatkarskie Skrzydła” zostaną objęci następujący zawodnicy:

MVP: KACPER WNUK (Trefl Gdańsk)

Najlepszy rozgrywający: ARTUR BŁAŻEJ (Jastrzębski Węgiel)

Najlepszy przyjmujący: JAKUB CZERWIŃSKI (Trefl Gdańsk)

Najlepszy atakujący: REMIGIUSZ KAPICA (AZS 2020 Częstochowa)

Najlepszy blokujący: GRACJAN BOŻEK (Trefl Gdańsk)

Najlepszy libero: MACIEJ CZYREK (AKS V LO Rzeszów)