Bez kategorii

Pomóżmy Michałowi!

W trakcie niedzielnego spotkania z PGE Skrą Bełchatów odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz Michała. Wspólnie kilka miesięcy temu zrealizowaliśmy jeden cel – pomogliśmy Michałowi, i doszło do skomplikowanej operacji prawego biodra. Teraz prosimy o pomoc w zbiórce pieniędzy na kosztowną rehabilitację. 

Michał to dzielny 11 – latek, zmagający się od urodzenia z czterokończynowym porażeniem mózgowym. Pomimo codziennej pracy i żmudnej rehabilitacji Michał ma wciąż problem z utrzymaniem równowagi i koordynacji; na co dzień porusza się na wózku inwalidzkim, ma już za sobą 4 poważne operacje. W grudniu 2018 r. Michał przeszedł skomplikowaną operację prawego biodra w Niemczech, z uwagi na jego podwichnięcie. Obecnie konieczna jest  długa i kosztowna rehabilitacja, mająca na celu powrót do kondycji sprzed operacji i dalsze usprawnianie.

Michał nie chodzi samodzielnie, nie siedzi stabilnie, jego ruchy są mocno ograniczone i nieprecyzyjne; ma trudności ze skupieniem uwagi. Wszystko to sprawia, że samodzielność, pomimo ciągłej pracy i szczerych chęci jest niemożliwa. Ale jednocześnie Michałek ma doskonałą pamięć słuchową, wyczucie rytmu i słuch muzyczny; szybko się uczy, jest dzieckiem zarażającym wszystkich optymizmem, uśmiechem i pogodą ducha.

Coraz sprawniej jeździ na wózku, przejawia ochotę do ćwiczeń i silną wolę walki! Każdy nasz dzień jest wypełniony edukacją, ale też, a może przede wszystkim terapią (ćwiczenia, masaże, terapia zajęciowa, integracja sensoryczna, basen). Do tego dochodzą dwa razy w roku specjalistyczne turnusy rehabilitacyjne.