Bez kategorii

Paweł Zagumny nowym prezesem PLS

Paweł Zagumny, jeden z najlepszych rozgrywających w historii polskiej siatkówki, został wybrany na prezesa zarządu Polskiej Ligi Siatkówki SA. Rada Nadzorcza PLS podjęła taką decyzję w trakcie posiedzenia we Wrocławiu. Kibicie zgromadzeni w niedzielę w Hali Orbita, obserwujący finał Pucharu Polski, powitali oklaskami nowego szefa ligi. 

– Jestem bardzo wdzięczny, szczęśliwy a jednocześnie zdaję sobie sprawę, jak wielkie wyzwanie przede mną. Całe moje sportowe życie kochałem wyzwania, więc część mojego boiskowego charakteru i umiejętności na pewno przydadzą się do realizacji celów w PLS. Także mistrzostwo świata zdobyte u nas w Polsce było dla mnie i naszej drużyny wielkim wyzwaniem, poprzedzonym wieloma wyrzeczeniami. Myślę, że skuteczna praca w PLS będzie podobnym wyzwaniem, zrobię wszystko co w mojej mocy, by osiągać takie same sukcesy, jak na boisku – powiedział 41-latek, który po zakończeniu sportowej kariery pełnił m.in. funkcję prezesa ONICO Warszawa.

Były rozgrywający reprezentacji Polski nie ukrywa, że jest dużym optymistą co do przyszłości ligowej siatkówki w Polsce. – Liczę, że będę w stanie wnieść do władz ligi odrobinę świeżości, a fantastyczny zespół w firmie bardzo mi pomoże w dalszym rozwoju spółki. Przy dużych chęciach, które w sobie mam, przy ciężkiej pracy mamy szansę jeszcze bardziej podnieść jakość i znaczenie PLS, która przecież już dziś jest świetnie funkcjonującą firmą.

 

Źródło: plusliga.pl

Przypomnijmy, że jako gracz Paweł Zagumny wystąpił aż 427 razy w narodowych barwach, brał udział w czterech igrzyskach olimpijskich, zdobył srebrny i złoty medal mistrzostw świata, zdobywał mistrzostwo Europy, triumfował w Lidze światowej. Wielokrotnie wybierany na najlepszego rozgrywającego największych światowych turniejów, zdobywca wielu medali mistrzostw Polski oraz Pucharów Polski.