Bez kategorii

Łukasz Kozub wraca do Asseco Resovii!

Miło nam poinformować, że dzięki uprzejmości MKS-u Będzin szeregi Asseco Resovii Rzeszów uzupełni nasz wychowanek, Łukasz Kozub. Umowa za zawodnikiem podpisana została do końca sezonu.

22- letni Kozub jest wychowankiem AKS-u Rzeszów, z którego po zakończeniu okresu juniora przeniósł się do MKS-u Będzin. Uksi w zagłębiowskim klubie spędził ostatnie dwa sezony.  W będzińskim zespole 66 spotkań, w których zdobył 75 punktów (33 blokiem, 26 atakiem i 16 zagrywką). Na swoim koncie zapisał również statuetkę MVP, otrzymaną po zwycięskim meczu z Jastrzębskim Węglem w sezonie 2016/2017. W rankingu rozgrywających PlusLigi zajmuje aktualnie 18. pozycję (34,88 % skuteczności rozegrania). Teraz, dzięki uprzejmości klubu z Będzina wraca z wypożyczenia i od meczu z Jastrzębskim Węglem reprezentował będzie barwy swojego macierzystego zespołu.

Chciałbym bardzo podziękować włodarzom MKS-u Będzin, za wyrozumiałość i umożliwienie Łukaszowi powrotu do Asseco Resovii. Wobec kontuzji Mateusza Masłowskiego i problemów z limitami zawodników zagranicznych byliśmy zmuszeni szukać alternatywnego rozwiązania. Tym bardziej cieszymy się, że udało nam się szybko porozumieć i dopełnić wszystkich formalności, by Łukasz mógł wystąpić w sobotnim meczu z Jastrzębskim Węglem. Jednocześnie informuję, że prowadzimy rozmowy z potencjalnymi klubami, w których Rafael Redwitz mógłby dokończyć sezon. Duży szacunek należy się Rafie, który wykazał się ogromnym profesjonalizmem i dużą wyrozumiałością wobec zaistniałej sytuacji – skomentował Krzysztof Ignaczak, Prezes Zarządu Asseco Resovii.

Kozub razem z młodzieżową reprezentacją Polski siegnął po mistrzostwo Europy i Świata Kadetów, mistrzostwo Europy i Świata Juniorów. Z AKS-em Rzeszów wywalczył mistrzostwo Polski Juniorów, podczas którego wybrany został najlepszym rozgrywającym.

Łukasz trenuje już z zespołem Asseco Resovii i czeka na debiut w pasiaku w obecnym sezonie PlusLigi. W naszej drużynie występował będzie z numerem 1.

 

Łukasz Kozub

  • Data urodzenia: 03.11.1997 r.
  • Wzrost: 186 cm
  • Waga: 86 kg
  • Zasięg w ataku: 325 cm
  • Zasięg w bloku: 305 cm

Przebieg kariery:

  • 2013 – 2016 AKS Rzeszów
  • 2014 – 2016 SMS PZPS Spała
  • 2016 – 2018 MKS Będzin
  • 2018 – 2019 Asseco Resovia Rzeszów