Bez kategorii

KMŚ: Podkarpackie na plus

Faza grupowa Klubowych Mistrzostw Świata w Rzeszowie zakończyła się sukcesem sportowym i organizacyjnym. Asseco Resovia awansowała do fazy finałowej turnieju.

W Rzeszowie rozegrana została grupa B Klubowych Mistrzostw Świata. Asseco Resovia zmierzyła się z Sadą Cruzeiro, Khatam Ardakan oraz Trentino Volley. Dla kibiców z Podkarpacia była to doskonała okazja, by na żywo oglądać najlepszych zawodników na świecie. Wśród zawodników, którzy przyjechali do Rzeszowa byli m.in. brązowy medaliści mistrzostw świata Taylor Sander, czy najlepszy obecnie libero na świecie Jenia Grebennikov.

Wszystkie zespoły zgodnie stwierdziły, że bardzo podobało im się czyste i zielone Podkarpackie, które odwiedzili po raz pierwszy. Wolne dni po przyjeździe, a także przerwę w rozgrywkach wykorzystali na zwiedzenie okolic Rzeszowa, tak by zobaczyć, jak najwięcej ciekawych miejsca. Wszyscy zawodnicy zgodnie przyznali, że nie była to ostatnia ich wizyta na Podkarpaciu.

Nasza drużyna od jutra rywalizować będzie w fazie grupowej, która rozgrana zostanie w Częstochowie. Pierwszymi rywalami Asseco Resovii będzie włoska ekipa Cucine Lube Civitanova. Mecz rozpocznie się w sobotę o godz. 17:30.

,,Partnerem Klubu jest Podkarpackie”