Bez kategorii

Lucio Oro żegna się z Asseco Resovią

Lucio Oro, który w ubiegłym sezonie dołączył do Asseco Resovii Rzeszów, nie będzie już pełnił funkcji drugiego trenera naszej drużyny.

Lucio Oro swoją przygodę z siatkówką rozpoczął jako siatkarz występujący na pozycji atakującego. W trakcie swojej kariery występował na boiskach brazylijskich, włoskich i argentyńskich. Po zakończeniu kariery rozpoczął swoją pracę trenerską. Do drużyny Asseco Resovii Rzeszów dołączył przed sezonem 2017/18, jako asystent trenera Roberto Serniottiego. Po zmianie na stanowisku pierwszego szkoleniowca naszej drużyny, Oro pozostał w sztabie szkoleniowym Andrzeja Kowala pełniąc funkcję drugiego trenera.  

W obecnych rozgrywkach Lucio Oro razem z Marcinem Ogonowskim pełnili funkcję asystentów trenera Andrzeja Kowala. Po zmianie na stanowisku treneru, Lucio Oro pozostał na swoim stanowisku i wspólnie z Alarem Rikbergiem miał wspierać Gheorghe Cretu.

Lucio Oro podjął decyzję o zakończeniu współpracy z Asseco Resovią Rzeszów i od meczu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle rolę II trenera pełnić będzie Alar Rikberg.

Lucio, dziękujemy za Twoje zaangażowanie i wieczny optymizm. Życzymy Ci powodzenia i do zobaczenia na siatkarskich parkietach!