Bez kategorii

Konferencja prasowa przed Klubowymi Mistrzostwami Świata

W poniedziałkowe południe odbyła się konferencja prasowa w Rzeszowie przed zbliżającymi się Klubowymi Mistrzostwami Świata.

W konferencji udział wzięli organizator – Tomasz Cieślik, ambasador turnieju – Krzysztof Ignaczak, Prezes Zarządu Asseco Resovii – Bartosz Górski, trener – Gheorghe Cretu, kapitan drużyny – Marcin Możdżonek i atakujący zespołu – Damian Schulz.

Pierwszy głos zabrał organizator Klubowych Mistrzostw Świata, Tomasz Cieślik który opowiedział o promocjach, które organizatorzy zaplanowali dla kibiców. Poinformował również, że od wtorku na Wyspie Asseco Resovii w Galerii Rzeszów dostępne będą oficjalne gadżety turnieju. – Dokładnie za tydzień rozegrane zostaną pierwsze mecze KMŚ w Rzeszowie. Jesteśmy bardzo szczęśliwy, że to właśnie w Rzeszowie, gdzie jest najbardziej gorąca, siatkarsko publiczność będziemy przyjemność i możliwość organizowania imprezy.

– Mam przyjemność po raz drugi być ambasadorem KMŚ w Polsce. W Rzeszowie zagrają bardzo mocne zespoły. Trentino Volley to niewątpliwie jeden z najbardziej utytułowanych zespołów na świecie z wielkimi gwiazdami w drużynie. Moim zdaniem jest to faworyt naszej grupy. Zespół, który obserwowałem podczas spotkań ligi włoskiej. Do stolicy Podkarpacia przyjedzie również brazylijski zespół Sada Cruzeiro i najmniej znany irański zespół, Khatam Ardakan. Każdy turniej rządzi się swoimi prawami, przystępuje do niego z białą kartką, więc moim zdaniem, każda z drużyn ma szansę, by triumfować w Klubowych Mistrzostwach Świata – powiedział Krzysztof Ignaczak.

Marcin Możdżonek, kapitan Asseco Resovii Rzeszów opowiedział o oczekiwaniach względem zbliżającego się turnieju, formie naszej drużyny i czym dla niego będzie turniej KMŚ. – Z całą pewnością turniej KMŚ jest to duże wydarzenie dla siatkarzy i dla klubu z Rzeszowa. Ja już miałem przyjemność uczestniczyć w tym turnieju. Dzięki udziałowi w nim możemy zderzyć się z najlepszą światową siatkówką, możemy podpatrzeć jak trenują inne zespoły i realizują swoje zadania, jakich rozwiązań taktycznych używają. W tym roku mamy niesamowite szczęście, że jesteśmy gospodarzem jednej grupy i będziemy mogli rzeszowskim kibicom zaprezentować się na tle innych, najlepszych zespołów na świecie, bo w tym turnieju słabych drużyn już nie ma – zakończył środkowy.

Od trzech tygodni funkcję pierwszego trenera Asseco Resovii sprawuje Gheorghe Cretu, który po raz pierwszy uczestniczyć będzie w KMŚ. Z każdym kolejnym meczem widać poprawę gry ekipy z Podkarpacia i miejscowi kibice zwiększają swoje oczekiwania względem wyniku w turnieju. – Na pewno dla nas będzie to świetna okazja by zmierzyć się z najlepszymi zespołami na świecie. W tym momencie szukamy najlepszych rozwiązań dla naszej drużyny, tak byśmy wyglądali jak najlepiej na parkiecie. W naszej grze pojawia się coraz więcej pozytywnych reakcji. Widać, jaką poczyniliśmy poprawę w ostatnich trzech tygodniach. Praca nad detalami i nad samymi sobą przynosi efekty. Dla mnie najważniejszy na ten moment jest mecz przeciwko zespołowi z Olsztyna. Mam nadzieję, że nasi kibice stworzą taką atmosferę jak podczas spotkania z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Było naprawdę głośno, a ja byłem szczęśliwi, że tak nas wspierają – skomentował trener Gheorghe Cretu. Jakie szanse na awans do turnieju finałowego ma ekipa z Podkarpacia? – Turniej KMŚ jest dla nas bonusem, by zagrać i budować naszą siatkówkę przeciwko najlepszym zawodnikom na świecie. Wszyscy zawodnicy, których posiadamy są również na topowym poziomie. Na pewno zrobimy wszystko, by zakwalifikować się do półfinałów. Jesteśmy topowym zespołem, posiadamy topowych zawodników, więc wszyscy zasługują żebyśmy zaprezentowali naszą najlepszą siatkówkę.

Bardzo długo staraliśmy się o udział w tym fantastycznym turnieju i jesteśmy bardzo szczęśliwi, że będziemy w nim uczestniczyć. Rzeczywiście od samego początku wiedzieliśmy, że będzie to ogromne wydarzenie dla miasta, kibiców, sponsorów, a przede wszystkim dla naszej drużyny. Będziemy mogli się zmierzyć z najlepszymi zespołami na świecie. Jest to niesamowita szansa dla naszych kibiców, by zobaczyć najlepszych zawodników w akcji. Gorąco do tego zachęcam, by nasi wspaniali kibice wspierali nas tak jak podczas meczu z Kędzierzyne, bo faktycznie wróciło to nasze stare Podpromie i myślę, że to przełamanie w Gdańsku i ta praca wreszcie przynosi efekty. W tym momencie to wszystko ruszy. Mocno w to wierzę. Będziemy w każdym meczu walczyć o zwycięstwo, o to by nasi kibice oglądali emocjonujące spotkania, o to by promować nasz klub, nasze miasto i sponsorów na arenie światowej  – ocenił Prezes Zarządu Asseco Resovii, Bartosz Górski.

Jako ostatni głos zabrał debiutant w turnieju, Damian Schulz. – Miałem do czynienia z irańskim stylem gry w trakcie Ligi Narodów, był to niewątpliwie jeden z najbardziej gorących pojedynków, jaki w życiu rozegrałem. Dzięki temu, wiem czego się spodziewać. Ja osobiście nie miałem możliwości zagrać w takim turnieju. Dla mnie to będzie zaszczyt i mogę zapewnić, że zrobimy wszystko żeby w każdym meczu starać się o zwycięstwo. Damy z siebie 100%, tak by kibice w hali i przed telewizorami byli zadowoleni z  naszej postawy – zakończył atakujący Asseco Resovii.

Klubowe Mistrzostwa Świata rozgrywane startują już w poniedziałek, 26 listopada. W pierwszym meczu nasza drużyna zmierzy się z zespołem Sada Cruzeiro.

Organizatorzy turnieju przygotowali dla kibiców specjalne promocje:

Bilet Rodzinny – 4 bilety w cenie 3

Bilet seniora – Osoby powyżej 60 roku życia mogą nabyć bilet na każdy dzień meczowy w cenie 19pln!

Bilet U18 – Każda osoba poniżej 18 roku życia kupi bilet na dwa mecze jednego dnia za jedyne 15pln. Dodatkowo – na każde 10 osób, bilet dla opiekuna jest za darmo! Więcej informacji -> szkoly@pse.agency

Bilet grupowy – dla 10 osób i więcej. Cenę biletów dla każdej grupy ustalamy indywidualnie! Więcej informacji -> grupowe@pse.agency

Bilety dostępne na platformie eBilet.pl.