Bez kategorii

Trenerze, dziękujemy!

Andrzej Kowal, który przez wiele lat doprowadził Asseco Resovię do wielkich sukcesów, nie będzie już pełnił funkcji pierwszego szkoleniowca rzeszowskiej drużyny. Meczem ze Stocznią Szczecin zakończył pracę pierwszego szkoleniowca naszej drużyny.

Andrzej Kowal funkcję pierwszego trenera Asseco Resovii pełnił przez 7 lat. Z naszym klubem związał się dużo wcześniej. Przez kilka lat występował w pasiaku, jako siatkarz, a po zakończeniu kariery rozpoczął swoją pracę trenerską. W październiku 2004 roku objął stanowisko asystenta Jana Sucha, który wówczas pełnił rolę pierwszego trenera Asseco Resovii. 3 grudnia 2007 roku Such podał się do dymisji, a jego miejsce zajął właśnie Kowal do czasu zatrudnienia nowego trenera. W 2008 roku klub zatrudnił na stanowisko pierwszego trenera Ljubo Travicę, a Andrzej Kowal został ponownie asystentem. 20 kwietnia 2011 roku Andrzej Kowal został pierwszym trenerem Asseco Resovii. W pierwszym sezonie swojej pracy, jako pierwszy trener doprowadził drużynę do finału Pucharu CEV i Mistrzostwa Polski, pokonując w finale Skrę Bełchatów.

W kolejnym roku ponownie zdobył dla rzeszowian tytuł mistrzów Polski, po emocjonujących bojach z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, oraz Superpuchar Polski. W sezonie 2013/2014 jego drużyna zajęła 2. miejsce, przegrywając z PGE Skrą. W sezonie 2014/15 wywalczył złoty medal Mistrzostw Polski (w finale tryumfował nad Lotosem Treflem Gdańsk) oraz srebrny medal w Lidze Mistrzów. W sezonie 2015/2016 zdobył z Asseco Resovią wicemistrzostwo Polski. W ubiegłym sezonie, Andrzej Kowal ponownie wrócił na ławkę trenerską Asseco Resovii, zastępując na tym stanowisku Roberto Serniottiego. W 2014 i 2015 roku prowadził też Reprezentację Polski B.

Bardzo dziękujemy trenerowi za lata pracy w naszym klubie, za wielkie sukcesy które razem osiągnęliśmy. Andrzej Kowal jest najbardziej utytułowanym polski trener ostatnich lat. Dzięki niemu przeżywaliśmy niesamowite chwile na boisku i nie tylko. Trenerze, dziękujemy!

Sukcesy trenerskie Andrzeja Kowala w Asseco Resovii:

 • 2012 Finał Pucharu CEV
 • 2012 Mistrzostwo Polski
 • 2013 Finał Pucharu Polski
 • 2013 1/6  Ligi Mistrzów
 • 2013 Superpuchar Polski
 • 2013 Mistrzostwo Polski
 • 2014 1/3 Ligi Mistrzów
 • 2014 Wicemistrzostwo Polski
 • 2015 Finał Ligi Mistrzów
 • 2015 Finał Pucharu Polski
 • 2015 Mistrzostwo Polski
 • 2016 Wicemistrzostwo Polski