Bez kategorii

Marcin Możdżonek kapitanem Asseco Resovii Rzeszów

Decyzją sztabu szkoleniowego nowym kapitanem drużyny wybrany został Marcin Możdżonek. Dla środkowego będzie to trzeci sezon w barwach Asseco Resovii. 

Marcin Możdżonek do zespołu Asseco Resovii Rzeszów dołączył przed sezonem 2016/17 i od razu stał się ważnym ogniwem podkarpackiej ekipy. Rozpoczynające się w październiku rozgrywki będą dla środkowego trzecimi w barwach pasów. Decyzję o powierzeniu funkcji kapitana środkowego przekazał drużynie trener Andrzej Kowal.

Środkowego w roli kapitana wspierać będzie rada drużyny. W jej składzie znaleźli się: Marcin Możdżonek, Rafael Redwitz i Mateusz Mika.

Zawodnicy Asseco Resovii wybrali również numery z jakimi występować będą w nowym sezonie PlusLigi. W piętnastoosobowym składzie znalazło się ośmiu nowych zawodników. Do drużyny dołączyli: Rafał Buszek, Mateusz Mika, Damian Schulz, Kawika Shoji, David Smith, Nicolas Szerszeń, Rafael Redwitz i Luke Perry. Wracający do Sovii Buszek, Redwitz i Mika powrócili również do swoich starych numerów, Rafał występował będzie z numerem 14, Rafa z „5”, a Mateusz z 15. Kawika Shoji podtrzyma amerykańską tradycję i w PlusLidze zagra z „2”. Damian Schulz utrzyma swoją „ósemkę”, z którą występuje również w reprezentacji Polski. Amerykański środkowy wybrał dwudziestkę, Nico Szerszeń zagra z dziesiątką, a Luke Perry podobnie, jak w Berlin Recycling Volley występował będzie z czwórką.

Żadnych zmian nie wprowadzili zawodnicy pozostający w barwach Asseco Resovii Rzeszów.

Numery zawodników Asseco Resovii Rzeszów na sezon 2018/19:

2. Kawika Shoji

3. Bartłomiej Lemański

4. Luke Perry

5. Rafael Redwitz

7. Jakub Jarosz

8. Damian Schulz

9. Thibault Rossard

10. Nicolas Szerszeń

12. Łukasz Perłowski

13. Mateusz Masłowski

14. Rafał Buszek

15. Mateusz Mika

17. Marcin Możdżonek

18. Dawid Dryja

20. David Smith

 

Sztab szkoleniowy:

I trener: Andrzej Kowal

Asystent trenera: Lucio Oro

Asystent trenera: Marcin Ogonowski

Statystyk: Kamil Sołoducha

Statystyk: Sergiusz Ruszel

Fizjoterapeuta: Mateusz Przystaś

Fizjoterapeuta: Jacek Rusin

Trener przygotowania fizycznego: Sebastiano Chittolini

Team manager: Maciej Pająk

Kierownik drużyny: Wojciech Groszek