Bez kategorii

Licytacja koszulek dla Wiktorii

Podczas meczu w Leżajsku pomiędzy Asseco Resovią Rzeszów i Jastrzębskim Węglem odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz małej Wiktorii. Kolejna okazja do pomocy będzie dzisiaj w trakcie prezentacji naszej drużyny w Galerii Rzeszów. Do wylicytowania będą koszulki naszej drużyny i Damiana Schulza z autografami. Poniżej przypominamy list od rodziców Wiktorii.

Jestem mamą 9-letniej Wiktorii, która urodziła się z rozszczepem kręgosłupa, wodogłowiem, niedowładem nóżek. Córka ma zaimplantowaną zastawkę, jest 3 raz dziennie cewnikowana, porusza się na wózku inwalidzkim. Wiktoria pomimo swojego wieku nie rośnie, waży zaledwie 9 kg, co nas bardzo martwi i niepokoi. Wychowujemy troje dzieci, w tym jedno niepełnosprawne. Jeździmy z Wiktorią na rehabilitację 2-3 razy w tygodniu do Ośrodka  oddalonego od nas o ok. 20 km. Córka wymaga częstych wizyt u specjalistów tj. neurologa, okulisty, chirurga, ortopedy, urologa oddalonych niekiedy o 60-300 km. Wiktoria uczęszcza do III klasy integracyjnej w Wierzawicach.

Postanowiłam zwrócić się do Państwa choćby o niewielką pomoc finansową. Koszty jakie ponosimy związane z rehabilitacją i leczeniem córki po prostu nas przerastają. Jest nam bardzo ciężko, wręcz niemożliwe sfinansować wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne, które kosztują 2500-3500zł oraz rehabilitację, której to koszt 60-80 zł/godz.  PCPR finansuje zaledwie jeden turnus w ciągu roku. Córka przyjmuje obecnie sterydy, które mają za zadanie zwiększenie jej masy, co w rezultacie zakwalifikuje nas do operacji usztywnienia kręgosłupa i odkotwiczenia rdzenia kręgowego. Jest to operacja bardzo długa i skomplikowana. Niemniej jednak robimy wszystko aby nasza córka mogła być z nami jak najdłużej. W najbliższym czasie musimy zakupić również gorset, który będzie jej podtrzymywał główkę i ramiona, aby jej kręgosłup dalej się nie załamywał.

Wiktoria jest podopieczną Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Przekazując m.in. 1% podatku  umożliwicie jej Państwo dalsze leczenie i rehabilitację, która w przyszłości może odmienić jej życie. Aby przekazać 1% podatku naszej córeczce wystarczy w zeznaniu PIT wpisać KRS: 0000037904 oraz w celu szczegółowym: 8349 Kowalczyk Maria Wiktoria

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”

Możecie również Państwo przekazać środki pieniężne na leczenie i rehabilitację Wiki przesyłając je bezpośrednio na konto w Fundacji z dopiskiem  8349 Maria Wiktoria Kowalczyk  lub na konto Bank Zachodni WBK  Kowalczyk Agata 15 1500 1100 1011 0021 0176 0000

W imieniu naszej małej córeczki zwracamy się do Państwa jeszcze raz z gorącą prośbą o pomoc, abyśmy mogli wspólnie walczyć o jej zdrowie i życie. Wierzę że jesteście Państwo ludźmi z Wielkimi Sercami, którzy na pewno nie będą obojętni na krzywdę innych ludzi.

Bardzo Serdecznie Dziękujemy

Kowalczyk Agata i Radosław- rodzice Wiktorii