Bez kategorii

David Smith: Musimy wykreować naszego lidera

W ramach 4. kolejki PlusLigi zespół Asseco Resovii zmierzy się ze Stocznią Szczecin. Pojedynek rozegrany zostanie w stolicy województwa zachodniopomorskiego i rozpocznie się o godz. 20:00. 

W niedzielny wieczór zawodnicy Asseco Resovii Rzeszów staną przed szansą przełamania niekorzystnej passy. Podopieczni trenera Andrzeja Kowala o zwycięstwo zawalczą z zespołem Stoczni Szczecin. – W tej drużynie są sami bardzo dobrzy zawodnicy. Posiadają mocnych skrzydłowych i każdy z nich może pojawić się na boisku i każdy z nich może “mieć swój dzień” i przechylić szalę zwycięstwa na stronę szczecinian. Nie umniejszajmy, jednak naszym umiejętnościom. W naszej drużynie posiadamy doświadczonych zawodników, musimy wykreować naszego niedzielnego lidera, który wykorzysta swoje szanse w trakcie spotkania i poprowadzi nas do zwycięstwa. Jest to wciąż początkowa faza sezonu, obydwie ekipy mają nowych zawodników, tworzą nowy szkielet drużyny z siatkarzy, którzy jeszcze niedawno występowali podczas mistrzostw świata. Uważam, że obydwa zespoły z każdym dniem będą coraz lepsze i będą prezentowały coraz lepszą siatkówkę – powiedział David Smith. – Nie mogę się doczekać niedzielnego pojedynku. W trakcie tygodnia spędziliśmy dużo czasu trenując i poprawiając poszczególne elementy naszej gry. Chciałbym żebyśmy się zaprezentowali, jak najlepiej podczas tego meczu. To był trudny początek sezonu i nie jesteśmy tam, gdzie chcemy być, ale sezon jest długi i jeśli nadal będziemy się starali polepszać naszą grę, to znajdziemy sposób, by zacząć zwyciężać – dodał zawodnik.

Na rzeszowskich zawodnikach ciąży duża presja, po słabym początku sezonu kibice Sovii oczekują zwycięstwa i przełamania niekorzystnej serii. – Wszystko, czego oczekuję od tego meczu to to, żebyśmy pokazali twardą grę i walczyli razem do końca, o każdą piłkę. To naturalne, że jesteśmy rozczarowani ostatnimi wynikami i chcielibyśmy wygrać ten mecz dla naszych kibiców, żeby ponownie w nas uwierzyli. Jeśli chcemy stać się zespołem, na poziomie do którego jesteśmy zdolni, musimy nauczyć się walczyć razem, gdy nie wszystko nam sprzyja – ocenił środkowy Asseco Resovii i dodał. – Musimy zacząć wygrywać mecze, dla mnie najważniejsze jest to, by każdego dnia poznawać moich kolegów i zrobić wszystko, żebyśmy byli kompletną drużyną. Taką, która będzie się wspierać w każdym momencie. W odpowiednim czasie nadejdą zwycięstwa – zakończył David Smith.