Bez kategorii

Poznaliśmy grupowych rywali w KMŚ

Na przełomie listopada i grudnia rozegrane zostaną Klubowe Mistrzostwa Świata, a miastem gospodarzem będzie Rzeszów. Dzisiaj poznaliśmy rywali Asseco Resovii w grupie B. 

Drugi raz z rzędu Klubowe Mistrzostwa Świata rozegrane zostaną w Polsce. W tym roku miastami gospodarzami będą Rzeszów, Radom i Częstochowa. W dwóch pierwszych miastach rozegrana zostanie faza grupowa, finały odbędą się w Częstochowie. Losowanie grup odbyło się w studiu Polsatu Sport w Turynie, przed decydującymi meczami mistrzostw świata 2018. Zespoły reprezentujące Polskę w turnieju zostały rozstawione i do nich dolosowano pozostałych uczestników.

Asseco Resovia Rzeszów znalazła się w grupie B, a do stolicy Podkarpacia przyjadą Trentino Volley, Sada Cruzeiro i Khatam Ardakan. Przypominamy, że trwa sprzedaż wejściówek na to wydarzenie, a więcej informacji na ten temat znajduje się tutaj.

 

Podział na grupy Klubowych Mistrzostw Świata siatkarzy 2018:

grupa A (Radom):
PGE Skra Bełchatów (Polska)
Zenit Kazań (Rosja)
Fakieł Nowy Urengoj (Rosja)
Cucine Lube Civitanova (Włochy)

grupa B (Rzeszów):
Asseco Resovia (Polska)
Trentino Volley (Włochy)
Khatam Ardakan (Iran)
Sada Cruzeiro (Brazylia)

 

Turniej rozpocznie się 26 listopada. Do fazy finałowej, która zostanie rozegrana w dniach 1–2 grudnia, awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy.