Bez kategorii

Sparingi z Jastrzębskim Węglem za nami

Asseco Resovia Rzeszów dwukrotnie zmierzyła się z zespołem Jastrzębskiego Węgla. Mecze rozgrywane były w Leżajsku i Rzeszowie.

W piątkowe popołudnie zespoły Asseco Resovii Rzeszów i Jastrzębskiego Węgla zmierzyły się w Leżajsku. W podstawowym składzie po stronie rzeszowian wybiegli: Rafael Redwitz, Jakub Jarosz, Rafał Buszek, Mateusz Mika, Marcin Możdżonek, Dawid Dryja i Mateusz Masłowski. W poszczególnych setach wyraźnie dominowali jastrzębianie, którzy pewnie wygrali 3:0 (21:25, 23:25, 18:25).

W sobotę o 15:00 rozpoczął się pojedynek w hali Podpromie. Przy licznym udziale publiczności rzeszowianie pewnie wygrali pierwszego seta, w którym bardzo dobrze funkcjonowała zagrywka i blok (25:18). W kolejnej partii na parkiecie toczyła się zacięta walka, a po efektownych akcjach stan rywalizacji wyrównali jastrzębianie. Trzecia odsłona była bliźniaczo podobna do premierowego seta, a dzięki świetnym obronom Mateusza Masłowskiego i Rafała Buszka rzeszowianie wygrali 25:19. Czwarta i ostatnia partia padła łupem przyjezdnych, którzy świetnie spisywali się w ataku.

Najlepiej punktującym tego pojedynku po stronie rzeszowian był Rafał Buszek, który zdobył 23 punkty – 23 atakiem i dwa blokiem. 17 “oczek” dołożył Kuba Jarosz, a 11 punktów Marcin Możdżonek, który blokował rywali aż pięciokrotnie.

Dziękujemy wszystkim kibicom, którzy wspierali nas podczas tego pojedynku!