Bez kategorii

Asseco Resovia Rzeszów rozpoczęła przygotowania

Podopieczni trenera Andrzeja Kowala rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. W pierwszym tygodniu zawodnicy Asseco Resovii Rzeszów przeszli szczegółowe badania. Start PlusLigowych zmagań już w połowie pażdziernika.

Podczas dwóch pierwszych dni ekipa Asseco Resovii została przebadana przez naszych sponsorów. Wyniki uzyskane podczas testów pozwolą na odpowiednie dostosowanie cyklu przygotowań do nowego sezonu. W poniedziałek (6 sierpnia) zawodnicy Asseco Resovii spotkali się na badaniach w Podkarpackim Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych Medicarpahia, gdzie pod okiem lekarzy przeszli wszystkie podstawowe badania. We wtorek nasi siatkarze oddali się w ręce naszego Sponsora Technicznego – Olimp Sport Nutrition. Specjaliści z Olimpu poddali naszych zawodników badaniom w pracowni wysiłkowej Ośrodka Badawczo-Rozwojowego ośrodka Olimp Labs.

We wtorek po południu ekipa Asseco Resovii odbyła pierwszą jednostkę treningową na siłowni pod okiem trenera przygotowania fizycznego, Sebastiano Chittoliniego. Od środy podopieczni trenera Andrzeja Kowala trenują dwa razy dziennie – poranki spędzają na basenie lub na siłowni, a po południa w hali Podpromie. Od początku przygotowań do dyspozycji trenera pozostają: Rafał Buszek, Dawid Dryja, Jakub Jarosz, Bartłomiej Lemański, Mateusz Masłowski, Mateusz Mika, Marcin Możdżonek, Łukasz Perłowski, Rafael Redwitz oraz Nicolas Szerszeń. Kadrę przygotowującą się do nowego sezonu uzupełniają zawodnicy AKS-u: Maciej Czyrek, Mikołaj Olejnik i Jakub Wilkowski. W zgrupowaniach kadr narodowych przygotowujących się do mistrzostw świata uczestniczą – Damian Schulz, Luke Perry, Thibault Rossard, Kawika Shoji oraz David Smith.

Drużyna Asseco Resovii Rzeszów pierwszy mecz kontrolny rozegra w dniu 31 sierpnia z GKS-em Katowice. Dwa tygodnie później rzeszowianie wezmą udział w turnieju we Lwowie. 20 września w Lublinie Asseco Resovia zmierzy się z Cerrad Czarnymi Radom. Pod koniec września podopieczni trenera Andrzeja Kowala rozegrają dwumecz z Jastrzębskim Węglem – jeden mecz rozegrany zostanie w Leżajsku, drugi w Rzeszowie. Na początku października Asseco Resovia weźmie udział w turnieju o Puchar Prezydenta Krosna, a w pierwszy weekend października zostanie rozegrany wewnętrzy mecz w Rzeszowie.