Bez kategorii

Zwycięstwa Resoviaków na koniec fazy grupowej

W niedzielę zakończyła się faza grupowa Ligi Narodów. W turniejach w Melbourne i Modenie o zwycięstwa i awans do turnieju finałowego w Lille walczyły ekipy z Resoviakami w składzie.

Zmagania w australijskim Melbourne rozpoczęli Polacy, którzy w trzech setach pokonali Argentyńczyków. Następnie na parkiet wybiegli Australijczycy, którzy polegli w starciu z Brazylijczykami. W piątkowe po południe zacięty bój stoczyli Francuzi z Amerykanami, o końcowym wyniku zadecydował piąty set, w którym lepsi okazali się podopieczni Laurenta Tillie. Sobota okazała się pechowa dla zawodników Asseco Resovii, bowiem we wszystkich czterech pojedynkach wygrywali przeciwnicy. Niedzielne spotkania decydowały o awansie do turnieju finałowego w Lille. Ciężkie warunki Polakom postawili Australijczycy, ostatecznie to reprezentacja Polski wygrała 3:0 i zapewniła sobie miejsce w najlepszej szóstce rozgrywek. W Modenie podczas ostatniego dnia zmagań Francuzi pewnie pokonali Rosjan. Ze zwycięstwa w trzech setach cieszyli się również Amerykanie, którzy wygrali z gospodarzami turnieju.

Piątek, 21 czerwca

10:40 Polska – Argentyna 3:0 (26:24, 25:20, 29:27) – Melbourne, Australia

13:10 Australia – Brazylia 0:3 (22:25, 19:25, 19:25) – Melbourne, Australia

17:30 USA – Francja 2:3 (21:25, 25:23, 28:26, 20:25, 12:15) – Modena, Włochy

Sobota, 22 czerwca

9:40 Australia – Argentyna 1:3 (20:25, 19:25, 25:20, 21:25) – Melbourne, Australia

12:10 Brazylia – Polska 3:1 (25:22, 25:23, 23:25, 25:23) – Melbourne, Australia

17:30 USA – Rosja 0:3 (23:25, 15:25, 23:25) – Modena, Włochy

20:30 Włochy – Francja 3: 0 (25:21, 25:22, 27:25) – Modena, Włochy