Bez kategorii

Mistrzowskie typowania Resoviaków

Trwające Mistrzostwa Świata w piłce nożnej skupiają uwagę kibiców na całym świecie. Naszym zawodnikom zadaliśmy kilka krótkich pytań odnośnie trwającego mundialu. 

W Twoim życiu jest miejsce tylko dla siatkówki czy jesteś kibicem piłki nożnej i oglądasz Mistrzostwa Świata?

Jakub Jarosz: Naturalnie, że nie jestem zamknięty tylko na siatkówkę, ale interesuję się również piłkę nożną. Piłkarskie zmagania oglądam tylko przy okazji największych imprez typu Mistrzostwa Świata, Europy czy Ligę Mistrzów. Teraz w miarę możliwości staram się oglądać, jak najwięcej spotkań na najwyższym poziomie.

Thibault Rossard: Oczywiście, że lubię piłkę nożną, ale nie oglądam jej zbyt często. Wyjątkiem są zmagania w Mistrzostwach Świata, wtedy zdecydowanie więcej czasu poświęcam na oglądanie meczów. Oczywiście w miarę możliwości czasowych.

David Smith: Piłka nożna była pierwszym sportem w moim życiu, z którym dorastałem i trenowałem przez 12 lat. Niestety w związku z obowiązkami reprezentacyjnymi i fakt, że cały czas jesteśmy w podróży, nie mam aż tyle czasu żeby oglądać wszystkie zmagania Mistrzostw Świata. Mimo wszystko nie odpuszczę i na pewno oglądnę kilka najciekawszych spotkań.

Nicolas Szerszeń: Oczywiście, że interesuję się w piłką nożną. Urodziłem i wychowałem się we Francji, a tam jest to najpopularniejszy sport.

Przed nami mundial na którym wystąpi również reprezentacja Twojego kraju. Na jaki wynik liczysz w jej wykonaniu?

Thibault Rossard: Mam nadzieję, że nasza drużyna wygra Mistrzostwo Świata. Według mnie mamy dobrą drużynę, którą stać na osiągnięcie takiego wyniku.

Rafael Redwitz: Piłka nożna w Brazylii jest czymś więcej niż sportem, jest religią! Nie może być inaczej, tylko nasza drużyna musi zostać Mistrzem Świata! Oczywiście kibicuję również reprezentacji Francji. Liczę, że będziemy mogli obejrzeć finał Brazylia – Francja!

Luke Perry: Nie ma innej możliwości, oczywiście, że będę oglądał mecze podczas MŚ i liczę, że nasza reprezentacja zagra co najmniej w ćwierćfinale.

Nicolas Szerszeń: Liczę, że nasza drużyna rywalizację zakończy na co najmniej 5. miejscu.

Po 12 latach reprezentacja Polski wraca na mundial. Jaki wynik osiągnie nasza reprezentacja według Ciebie?

Jakub Jarosz: Uważam, że nasza reprezentacja jest najmocniejsza od kilku lat. Niestety na takim turnieju często zdarzają się niespodzianki. Mam nadzieję, że Polacy tym razem sprawią wszystkim kibicom pozytywną niespodziankę i osiągną, jak najlepszy wynik.

Rafael Redwitz: Mistrzostwa Świata są najlepszym turniejem na świecie. Europejskie zespoły miały dużo trudniej żeby zakwalifikować się do tego turnieju, dlatego bardzo się cieszę, że udało się reprezentacji Polski w nich znaleźć. Myślę, że ćwierćfinał będzie dobrym rezultatem dla waszej drużyny.

David Smith: Niestety, nie znam dokładnych składów pozostałych drużyn, więc ciężko mi określić, jak wypada reprezentacja Polski na ich tle. Niewątpliwie życzę waszej drużynie, żeby osiągnęła jak najlepszy wynik.

Luke Perry: Według mnie reprezentacja Polski będzie trudnym przeciwnikiem, szczególnie mając w swoich szeregach Lewandowskiego, który gwarantuje wysoki poziom. Przed kilka lat grałem w Niemczech i oglądałem zmagania w Bundeslidze, widziałem jak gra wasz napastnik. Z nim każdy wynik jest możliwy.

Czy masz swoją ulubioną reprezentację, której będziesz kibicował i oglądał jej mecze?

David Smith: Moja reprezentacja niestety nie wystąpi na tegorocznym mundialu, więc nie mam konkretnej drużyny której będę kibicował. Chciałbym obejrzeć wyrównane i emocjonujące pojedynki.

Jakub Jarosz: Nie ulega żadnej wątpliwości, że najbardziej kibicuje naszej reprezentacji. Wierzę, że osiągniemy bardzo dobry wynik.