Bez kategorii

Żołnierze Wojska Polskiego na meczu Asseco Resovii

W tym roku przypada 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Klub Asseco Resovii Rzeszów chcąc uczcić i uhonorować żołnierzy, którzy walczą o naszą niepodległość zaprosił żołnierzy z Zarządu Wojewódzkiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego na mecz ze Stocznią Szczecin. 

Podczas niedzielnego meczu, w którym Asseco Resovia Rzeszów podejmowała w hali Podpromie Stocznię Szczecin na trybunach zasiedli wyjątkowi kibice. W ostatnim meczu rundy zasadniczej dopingowali nas – żołnierze z Zarządu Wojewódzkiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Rzeszowie.

Klub Asseco Resovia Rzeszów oraz rzeszowscy kibice, aktywnie włączył się w uczczenie tego ważnego dla Polaków wydarzenia poprzez uhonorowanie tych, którzy o niepodległość walczyli i w dalszym ciągu bronią naszego bezpieczeństwa. Na ręce Pana Prezesa płk. Józefa Mroczki, Prezes Zarządu Asseco Resovii Rzeszów, Bartosz Górski wraz z wiceprezydentami Miasta Rzeszowa, Markiem Ustrobińskim i Stanisławem Sieńko wręczyli na ręce pułkownika pamiątkową tabliczkę. W ten sposób Klub okazał szacunek dla wszystkich żołnierzy, dzięki którym możemy żyć w wolnym i niepodległym kraju.

“Chwała bohaterom! 100 lat niepodległości” to kampania, organizowana przez Polską Ligę Siatkówki, której celem jest uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, a także uhonorowanie i pogłębienie szacunku do polskich weteranów i żołnierzy, którzy na co dzień walczą o naszą Ojczyznę.