Bez kategorii

Zbiórka pieniędzy podczas meczu z Indykpolem

“Medicamentum” jest grupą uczniów, na co dzień uczęszczającą do II Liceum Ogónokształcącego w Rzeszowie, która realizuje projekt społeczny pomocy osobom studiującym medycynę na Narodowym Uniwersytecie Medycznym w Winnicy na Ukrainie.

Projekt uczniów z II LO realizowany jest w ramach Olimpiady “Zwolnieni z Teorii”, która ma zachęcić młodych ludzi do pomocy innym. Rzeszowscy licealiści postanowili włączyć się w ten szczytny cel chcąc zachęcić swoich kolegów do aktywnego wspierania osób potrzebujących. Olimpiada odbywa się pod patronatem Ministerstwa Rozwoju, a partnerami są m.in. The Coca Cola Foundation.

Grupa “Medicamentum” podczas sobotniego spotkania zorganizuje zbiórkę pieniędzy na szczytny cel. Licealiści za zebrane pieniądze zakupią sprzęt medyczny, materiały medyczne i opatrunkowe dla pediatrycznych placówek ochrony zdrowia w obwodzie winnickim na Ukrainie.

Asseco Resovia Rzeszów włącza się w wyżej opisaną akcję z dużą radością, że rzeszowska młodzież wyraża chęć pomocy osobom potrzebującym. Finał akcji odbędzie się w czerwcu w Warszawie, a najlepszy projekt otrzyma prestiżową statuetkę “Złotego Wilka” i nagrody “Social Wolves.

#RazemJesteśmySiłą i razem możemy więcej, serdecznie prosimy o wsparcie tego szczytnego celu!