Bez kategorii

Cenne zwycięstwo z MKS-em Będzin

W meczu 29. kolejki PlusLigi Asseco Resovia Rzeszów zmierzyła się z MKS-em Będzin. Po raz drugi w tym sezonie rzeszowianie odnieśli zwycięstwo z tą drużyną, a statuetka MVP powędrowała ponownie w ręce Kuby Jarosza. Wygrana dała podopiecznym trenera Andrzeja Kowala awans na 5. miejsce w tabeli PlusLigi.

Zagrywki Dawida Dryji, a także Rafael Araujo otworzyły niedzielny mecz (7:4). Dobra gra w obronie będzinian, a także skuteczne kontrataki dały wynik 14:9. Niekorzystną serię atakiem z lewej flanki przerwał Aleksander Śliwka, a na środku pewnie punktował Barthélémy Chinenyeze. W drugiej fazie seta straty odrabiali rzeszowianie (20:18), a w końcówce podopieczni trenera Andrzeja Kowala doprowadzili do remisu po 24. Partię zakończył asem serwisowym atakujący będzinian (27:25). Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli rzeszowianie, którzy szybko zbudowali sobie przewagę (6:9). Blok na środku siatki Dawida Dryji dał wynik 7:11. Po chwili dystans punktowy zaczęli zmniejszać rywale doprowadzając do wyniku 12:13. Seria bloków Kuby Jarosza i Dawida Dryji pomogła Asseco Resovii zbudować prowadzenie (15:19). W kolejnych minutach do remisu doprowadzili gospodarze (21:21). Końcówkę seta lepiej rozegrali rzeszowianie, którzy zapisali na swoim koncie zwycięstwo w tej partii po ataku Aleksandra Śliwki (23:25). Punkt za punkt toczyła się początkowa część trzeciej odsłony (11:11). Seria bloków rzeszowskich zawodników dała im czteropunktowe prowadzenie (13:17). Skuteczna gra podopiecznych trenera Andrzeja Kowala, a także coraz większy ilość błędów po stronie będzinian powiększyła prowadzenie gości (15:21). Do końca partii inicjatywy nie oddali rzeszowianie, a ostatni punkt padł po ataku Kuby Jarosza (19:25). Punktowe zagrywki Kuby Jarosza otworzyły czwartą partię (1:4). W kolejnych minutach przez rzeszowski blok nie mogli się przedrzeć rywale, a przewaga stale rosła (10:16). Do końca spotkania pewnie punktowali zawodnicy Asseco Resovii, a punkt dający zwycięstwo zdobył Dawid Dryja (16:25).

MKS Będzin – Asseco Resovia Rzeszów 1:3

(28:26, 23:25, 19:25, 16:25)

MKS: Seif, Araujo, Waliński, Peszko, Ratajczak, Grzechnik, Potera (libero) oraz Yordanov, Kozub, Faryna, Kowalski.

Asseco Resovia: Kędzierski, Jarosz, Śliwka, Rossard, Chinenyeze, Dryja, Rusek (libero) oraz Masłowski (libero), Perłowski, Depowski, Schops.

MVP spotkania: Jakub Jarosz