Bez kategorii

Trzy punkty zostają w Rzeszowie

W meczu 26. kolejki PlusLigi zespół Asseco Resovii podejmował ekipę Łuczniczki Bydgoszcz. Rzeszowianie pewnie 3:0 pokonali rywali, a tytuł MVP otrzymał Aleksander Śliwka.

Seria bloków Kuby Jarosza i ataków Olka Śliwki już na początku pojedynku zbudowały przewagę rzeszowianom (9:5). Pojedynczymi akcjami starał się odpowiadać Bartosz Filipiak (12:9), jednak wysoka skuteczność gospodarzy uniemożliwiała im odrabianie strat (15:10). Kiedy w polu zagrywki pojawił się Śliwka problemy ze skończeniem swoich akcji mieli rywale, dzięki czemu prowadzenie Asseco Resovii urosło do ośmiu punktów (19:11). Po chwili sporo swoimi serwisami namieszał Edgardo Goas (19:16), dopiero atak Thibo Rossarda przerwał niekorzystną serię gospodarzy (20:16). W końcówce seta straty odrobili rywale (23:22), ostatecznie kontratak wykorzystał Śliwka kończąc premierową odsłonę (25:22). Seria zagrywek Łukasza Perłowskiego dała wynik 4:2. Po chwili z serwisami Kuby Jarosza problemy mieli bydgoszczanie, co powiększyło przewagę rzeszowskiego zespołu (8:3). W środkowej fazie seta obydwa zespoły skuteczne akcje przeplatały prostymi błędami (16:11). Do końca tej odsłony inicjatywy nie oddali podopieczni trenera Andrzeja Kowala, a partię zakończył Perłowski (25:20). Wyrównany początek miał trzeci set tego pojedynku (3:3). Skuteczne zbicia na środku siatki Dawida Dryji i Wojciecha Jurkiewicza utrzymywał wynik remisowy (11:11). Przy zagrywkach Thibaulta Rossarda przewagę zaczęli budować gospodarze (13:11). Szybko straty odrobili bydgoszczanie (15:15), jednak atak Olka Śliwki przerwał niekorzystną serię (17:15). Po chwili rywale nie tylko doprowadzili do remisu po 17, ale również zbudowali sobie przewagę 17:19. Sporo emocji dostarczyli kibicom zawodnicy obydwu drużyn w końcówce odsłony (22:21). Walkę na przewagi w ostatnich minutach pojedynku lepiej wytrzymali gospodarze, którzy po ataku Olka Śliwki cieszyli się ze zwycięstwa (26:24).

Asseco Resovia Rzeszów – Łuczniczka Bydgoszcz 3:0

(25:22, 25:20, 26:24)

Asseco Resovia: Tichacek, Jarosz, Rossard, Śliwka, Perłowski, Dryja, Masłowski (libero) oraz Depowski, Kędzierski, Schops.

Łuczniczka: Goas, Filipiak, Gorchaniuk, Ananiev, Jurkiewicz, Sacharewicz, Kowalski (libero) oraz Gryc, Sieńko, Akala.

MVP spotkania: Aleksander Śliwka