Bez kategorii

Olsztynianie pokonują Asseco Resovię

W meczu 23. kolejki Indykpol AZS Olsztyn pokonał Asseco Resovię Rzeszów. Tytuł MVP spotkania powędrował w ręce Adriana Buchowskiego.

W hali Urania od początku pojedynku pewnie punktował Jakub Jarosz, a dzięki świetnym obronom Pawła Ruska na tablicy widniał wynik 6:9. Na środku siatki nie do zatrzymania był Dawid Dryja, którego na lewym skrzydle wspierał Aleksander Śliwka (11:14). W kolejnych minutach dobra gra gospodarzy, a po punktowym bloku Jakuba Kochanowskiego na tablicy widniał remis po 18. W końcówce seta z krótkiej punktował Marcin Możdżonek (21:23), premierową odsłonę zakończył atakujący Asseco Resovii (23:25). Drugą partię lepiej otworzyli olsztynianie i przy stanie 8:5 o czas poprosił trener Andrzej Kowal. Po powrocie na parkiet w polu serwisowym zameldował się Marcin Możdżonek, a kolejne zagranie skończone przez Dawida Dryję dały remis po 8. Punkt za punkt walczyły zespoły w kolejnych akcjach (16:16). Do końca partii na parkiecie trwała wyrównana walka, jednak ostatecznie to gospodarze doprowadzili do remisu w setach po 1. Po powrocie z dziesięciominutowej przerwy drużyny utrzymywały wyrównany poziom nie tylko na parkiecie, ale także na tablicy punktowej (8:8). Dobra skuteczność olsztyńskich zawodników pozwoliła im systematycznie budować przewagę (15:13). Przy stanie 16:14 urazu doznał Marcin Możdżonek i na parkiecie pojawił się Barthélémy Chinenyeze. Coraz lepsza gra olsztynian w ataku powiększała ich prowadzenie (22:17), którego nie oddali do końca seta (25:19). Jakub Kochanowski swoimi zagrywkami rozpoczął czwartą odsłonę (4:0). Niekorzystną serię akcją ze środka przerwał Barthélémy Chinenyeze, jednak w kolejnych minutach punktowali gospodarze (10:3). Niemoc w ataku rzeszowian, a także problemy z przyjęciem zagrywki napędzały grę rywali, których przewaga systematycznie rosła (18:8). Do końca pojedynku inicjatywy nie oddali olsztynianie, którzy wygrali pojedynek 3:1.

Indykpol AZS Olsztyn – Asseco Resovia Rzeszów 3:1

(23:25, 25:23, 25:19, 25:13)

Indykpol AZS: Woicki, Hadrava, Rousseaux, Hadrava, Kochanowski, Pliński, Żurek (libero) oraz Buchowski, Kańczok, Zniszczoł.

Asseco Resovia: Tichacek, Jarosz, Śliwka, Rossard, Dryja, Możdżonek, Rusek (libero) oraz Masłowski (libero), Kędzierski, Schops, Perłowski, Chinenyeze, Depowski, Krastins.

MVP spotkania: Adrian Buchowski (Indykpol AZS Olsztyn)