Bez kategorii

Barthélémy Chinenyeze dołącza do Asseco Resovii!

Barthélémy Chinenyeze w dniu dzisiejszym dołączy do naszej drużyny. Francuski środkowy podpisał umowę z naszą drużyną do końca obecnego sezonu i ma pomóc Asseco Resovii pod nieobecność Bartka Lemańskiego. 

Francuski środkowy urodził się 28 lutego 1998 roku i swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w Dunkerque GL VB. Do naszej drużyny przenosi się z Spacer’s de Toulouse. Polscy kibice mieli okazję oglądać Barthélémy Chinenyeze podczas Memoriału H. Wagnera rozgrywanego w Krakowie, a także podczas Mistrzostw Europy. Na swoim koncie ma również złoty medal Ligi Światowej z 2017 roku. Kontrakt z młodym francuskim zawodnikiem podpisany został do końca sezonu z opcją przedłużenia na dwa lata.

Barthélémy Chinenyeze dołączy do naszej drużyny wobec kontuzji Bartłomieja Lemańskiego na zasadzie transferu medycznego. Barthélémy w naszej drużynie występował będzie z nr 15 na koszulce.

 

Barthélémy Chinenyeze

  • Data i miejsce urodzenia: 28.02.1998r., Francja
  • Wzrost: 202 cm
  • Waga: 80 kg
  • Zasięg w ataku: 357 cm
  • Zasięg w bloku: 332 cm

 

Przebieg kariery:

  • … – 2016 Dunkerque GL VB (Francja)
  • 2016 – 2018 Spacer’s de Toulouse (Francja)
  • 2018 – 2018 Asseco Resovia Rzeszów

fot. Cev.lu