Bez kategorii

Rzeszowianie wygrywają z Jastrzębskim Węglem

W meczu 21. kolejki PlusLigi Asseco Resovia Rzeszów podejmowała zespół Jastrzębskiego Węgla. Podopieczni Andrzeja Kowala wygrali spotkanie 3:0, a tytuł MVP powędrował w ręce Thibaulta Rossarda. 

Niedzielny pojedynek lepiej otworzyli jastrzębianie, którzy przy zagrywkach Macieja Muzaja odskoczyli na kilka oczek (3:8). Czas wzięty przez trenera Andrzeja Kowala pobudził rzeszowskich zawodników, a po punktowym bloku Thibaulta Rossarda na tablicy widniał wynik 9:11. Seria zagrywek francuskiego przyjmującego nie tylko doprowadziła do remisu po 13, ale również po chwili dała gospodarzom dwa punkty przewagi (15:13). Od tego momentu na parkiecie trwała wyrównana walka, a kolejne świetne obrony zawodników obydwu ekip napędzały grę w ataku (17:16). Atak Marcina Możdżonka z krótkiej dał wynik 20:19, a po bloku Dawida Dryji rzeszowianie odskoczyli na dwa punkty (23:21). W końcówce przewagi nie oddali podopieczni trenera Andrzeja Kowala, a ostatni punkt zdobył Aleksander Śliwka (25:21). Zagrywki Dawida Dryji, a także bloki Marcina Możdżonka i Lukasa Tichacka dały wynik 6:5. Nieskończone akcje po stronie jastrzębian w kontratakach pewnie wykorzystywali rzeszowianie (10:8). Seria zagrywek Thibaulta Rossarda sprawiła rywalom sporo problemów w przyjęciu, a przewaga gospodarzy urosła do czterech “oczek” (15:11). Mocnymi atakami wymieniali się zawodnicy obydwu ekip,  wypracowane prowadzenie rzeszowian utrzymywało się (22:18). Pod koniec partii zbiciami ze środka wymieniali się Dawid Dryja i Damian Boruch. Decydujący punkt padł po bloku Aleksandra Śliwki (25:20). Zagrywki Marcina Możdżonka i ataki Thibaulta Rossarda dały wynik 5:3  na początku trzeciej partii. W kolejnych minutach sporo problemów serwisami rzeszowianom sprawił Lukas Kampa i przy stanie 9:13, o czas poprosił trener Andrzej Kowal. Po raz kolejny w tym pojedynku, kiedy w polu zagrywki pojawił się Thibault Rossard jastrzębianie mieli trudności z dokładnym dograniem piłki do siatki, a po punktowym bloku gospodarze wyszli na prowadzenie 16:15. Sporo emocji dostarczyli kibicom zawodnicy obydwu drużyn, jednak w końcówce lepsi okazali się rzeszowianie, którzy wygrali spotkanie 3:0.

 

Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel 3:0 

(25:21, 25:20, 25:21)

Asseco Resovia: Tichacek, Jarosz, Śliwka, Rossard, Dryja, Możdżonek, Masłowski (libero) oraz Perłowski, Depowski, Kędzierski.

JW: Kampa, Muzaj, De Rocco, Oliva, Sobala, Sobala, Popiwczak (libero) oraz Ernastowicz, Quiroga.

MVP spotkania: Thibault Rossard