Bez kategorii

Przegrywamy spotkanie z Treflem Gdańsk

Trefl Gdańsk w meczu 22. kolejki PlusLigi podejmowali drużynę Asseco Resovii Rzeszów. Podopieczni trenera Andrei Anastasiego zwyciężyli 3:0, a MVP pojedynku wybrany został Mateusz Mika.

Piątkowy pojedynek w Ergo Arenie lepiej otworzyli gdańszczanie, którzy dzięki wysokiej skuteczności Damiana Schulza objęli prowadzenie 6:2. Złą passę rzeszowian atakiem z krótkiej przerwał Dawid Dryja. W kolejnych minutach zawodnicy Asseco Resovii systematycznie odrabiali straty pewnie punktując w ataku (15:13). Wejście w pole serwisowe Artura Szalpuka sprawiło sporo problemów rzeszowianom w dokładnym dograniu piłki do rozgrywającego, a przewaga gospodarzy urosła do czterech punktów (18:14). Do końca premierowej odsłony utrzymywało się prowadzenie gdańszczan (22:18), a decydujący punkt padł po pojedynczym bloku Artura Szalpuka (25:20). Podobnie, jak pierwszego seta tak i drugiego lepiej rozpoczęli gdańszczanie szybko wychodząc na prowadzenie (10:7). W środkowej fazie seta zagrywką punktował Dawid Dryja doprowadzając do remisu po 13. Kolejne akcje toczyły się punkt za punkt, a obydwa zespoły skuteczne akcje przeplatały prostymi błędami (18:18). Końcówka odsłony należała do podopiecznych Andrei Anastasiego, którzy drugą partię wygrali 25:21. Po powrocie na parkiet z dziesięciominutowej przerwy pewnie punktował kapitan gdańszczan, Mateusz Mika (11:6). Nie do zatrzymania był Damian Schulz, a przy stanie 16:10, o czas poprosił trener Andrzej Kowal. Serie zagrywek Lukasa Tichacka i Marcina Możdżonka zmniejszyły straty rzeszowian do dwóch “oczek” (18:16). Ostatnie piłki tego pojedynku należały do gospodarzy, którzy wygrali mecz 22. kolejki PlusLigi.

Trefl Gdańsk – Asseco Resovia Rzeszów 3:0

(25:20, 25:21, 25:20)

Trefl: Sanders, Schulz, Mika, Szalpuk, Nowakowski, Grzyb, Majcherski (libero) oraz Olenderek (libero), Kozłowski, Jakubiszak.

Asseco Resovia: Tichacek, Jarosz, Śliwka, Rossard, Dryja, Możdżonek, Masłowski (libero) oraz Rusek (libero), Perłowski, Depowski, Kędzierski, Schops.

MVP spotkania: Mateusz Mika