Bez kategorii

Przegrywamy spotkanie z Dafi Społem Kielce

Rundę rewanżową zawodnicy Asseco Resovii Rzeszów rozpoczęli od meczu na wyjeździe z Dafi Społem Kielce. Podopieczni Andrzeja Kowala po czterech zaciętych setach musieli uznać wyższość rywali. MVP: Przemysław Stępień.

W pierwszym meczu w 2018 roku dobre otwarcie zanotował Dawid Dryja, który sprawił rywalom sporo problemów swoimi zagrywkami (0:3). Szybko straty odrobili rywale i od stanu 4:4 na parkiecie trwała wyrównana walka. Sytuacja na tablicy zmieniała się dynamicznie, a po asie serwisowym Jochena Schopsa o czas poprosił trener Dariusz Daszkiewicz. W kolejnych minutach na środku siatki nie do zatrzymania byli Bartek Lemański i Dryja. W końcówce partii na prowadzenie 22:20 wyszli kielczanie i o przerwę dla swojej drużyny poprosił trener Andrzej Kowal. Dobrą zmianę dał Marcin Możdżonek, którego serwisy w końcówce partii sprawiły rywalom sporo problemów. Atak i blok Tibo Rossarda dały gościom jednopunktowe prowadzenie (22:23). Końcówka tej partii rozegrała się na przewagi, a decydujący punkt zdobył zespół gospodarzy (30:28). W drugiej odsłonie przy serwisach Bartłomieja Lemańskiego rzeszowianie wyszli na czteropunktową przewagę (4:8). Kielczanie szybko doprowadzili do remisu (9:9), a po kolejnym bloku wyszli na prowadzenie 13:10. Dobrą zmianę dali Dominik Depowski i Marcin Możdżonek, którzy swoimi zagrykami mocno utrudnili grę rywalom (14:16). Przez chwilę zespoły walczyły punkt za punkt, jednak po kolejnej akcji Lemańskiego rzeszowianie prowadzili trzema punktami (18:21).  Końcówka drugiego seta podobnie, jak pierwszego rozegrała się na przewagi i ponownie decydujący punkt zdobyli rywale (29:27). Po powrocie na parkiet z dziesięciominutowej przerwy zespoły toczyły zaciętą walkę. Sytuacja na tablicy wyników zmieniała się, jak w kalejdoskopie, a drużyny swoje punkty zdobywały seriami. Skuteczniejsza gra rzeszowian pozwoliła im zbudować dwupunktową przewagę, którą utrzymywali przez dłuższy czas (17:19). Ostatnie piłki należały do świetnie spisującego się Marcina Możdżonka, który asem serwisowym zakończył tą odsłonę (20:25). Czwarta partia od początku toczyła się punkt za punkt (6:6). W następnych akcjach wyraźnie do swojej skuteczności powrócili kielczanie, którzy w środkowej fazie seta zbudowali sobie czteropunktową przewagę (15:11). Emocjonującą końcówkę przechylili na swoją korzyść gospodarze, którzy wygrali mecz 3:1.

Dafi Społem Kielce – Asseco Resovia Rzeszów 3:1

(30:28, 29:27, 20:25, 25:21)

Dafi Społem: Stępień, Dokić, Wachnik, Pawliński, Nalobin, Morozau, Czunkiewicz (libero) oraz Biniek (libero), Superlak, Łapszyński, Adamski.

Asseco Resovia: Tichacek, Schops, Rossard, Śliwka, Lemański, Dryja, Masłowski (libero) oraz Możdżonek, Jarosz, Depowski, Kędzierski, Krastins.

MVP spotkania: Przemysław Stępień (Dafi Społem)