Bez kategorii

Pokonujemy ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle!

W spotkaniu 18. kolejki PlusLigi rzeszowianie zmierzyli się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Podopieczni trenera Andrzeja Kowala w czterech setach pokonali niepokonaną do tej pory w lidzę kędzierzyńską drużynę. Statuetkę MVP otrzymał Aleksander Śliwka.

Niedzielne spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy szybko zbudowali wysoką przewagę (13:8). Cierpliwość w grze pozwoliła rzeszowianom doprowadzić do remisu (15:15), jednak ostatecznie to gospodarze wygrali premierową odsłonę (25:21). Druga odsłona od początku toczyła się punkt za punkt (5:6). Dobra gra Kuby Jarosza (16:17) i Tibo Rossarda dawała Asseco Resovii (16:19). W końcówce tej odsłony więcej zimnej krwi zachowali przyjezdni, a po ataku rzeszowskiego atakującego podopieczni trenera Andrzeja Kowala doprowadzili do remisu w setach. Od początku trzeciej partii na siatce dominował Olek Śliwka, który dał dwupunktową przewagę na początku seta (3:5). W kolejnych minutach do remisu doprowadzili kędzierzynianie (17:17), jednak w końcówce po raz kolejny odskoczyli gospodarze (20:24), którzy nie wykorzystali kilku piłek setowych. Walkę na przewagi ostatecznie wytrzymali podopieczni trenera Andrzeja Kowala, a punkt wygrywający seta zdobył Śliwka (25:27). Czwarta odsłona od początku toczyła się pod dyktando rzeszowian, którzy pewnie punktowali w każdym elemencie (9:12). Pojedynczy blok Kuby Jarosza dał wynik 14:17, mimo że kędzierzynianie zdołali odrobić straty kiedy w polu serwisowym pojawił się Tibo Rossard rzeszowianie odbudowali swoją przewagę (19:22). Końcówka pojedynku należała do Aleksandra Śliwki, który dał Asseco Resovii zwycięstwo z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle (22:25).

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Asseco Resovia Rzeszów 1:3

(25:21, 22:25, 25:27, 22:25)

ZAKSA: Toniutti, Torres, Deroo, Buszek, Wiśniewski, Bieniek, Zatorski (libero) oraz Jungiewicz, Szymura.

Asseco Resovia: Tichacek, Jarosz, Śliwka, Rossard, Lemański, Możdżonek, Masłowski (libero) oraz Perłowski, Dryja. Depowski, Schops,

MVP spotkania: Aleksander Śliwka