Bez kategorii

Elviss Krastins: Koncentrujemy się na zwycięstwie

Zespół Asseco Resovii Rzeszów w sobotę (13 stycznia) o godz. 17:00 w hali Podpromie podejmował będzie drużynę BBTS Bielsko-Biała. W pierwszym pojedynku tych ekip zwycięstwo odnieśli rzeszowianie, a statuetka MVP powędrowała w ręce Jakuba Jarosza.

Podopieczni trenera Andrzeja Kowala mają za sobą nieudany pojedynek przeciwko PGE Skrze Bełchatów w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Mimo, że w każdym z setów rzeszowianie mieli swoje szanse na zwycięstwo ostatecznie więcej zimnej krwi zachowywali gospodarze, którzy zameldowali się w turnieju finałowym. Fiński przyjmujący, jako przyczynę przegranej wskazuje słabe przyjęcie zagrywki. – Zawodnicy PGE Skry pokazali nam, że musimy znacznie poprawić naszą dyspozycję w przyjęciu. W meczu z bełchatowianami nie radziliśmy sobie z serwisami rywali i myślę, że jeśli poprawimy ten element, ze spotkania na spotkanie staniemy się silniejsi – ocenił Elviss Krastins. Zawodnicy Asseco Resovii pierwszy mecz w rundzie rewanżowej w hali Podpromie rozegrają przeciwko drużynie BBTS-u Bielsko Biała. W poprzednim spotkaniu obydwu drużyn to rzeszowianie schodzili z parkietu ze zwycięstwem 3:1. – Wiemy, że zespół z Bielsko-Białej potrafi zaskakiwać i grać dobrze. Najważniejszy będzie sposób, w jaki my będziemy grać i to, czy będziemy wywierać presję na rywalach – skomentował fiński przyjmujący i dodał. – Wierzę, że nasza postawa na parkiecie i siła psychiczna drużyny będą naszym najmocniejszym elementem jutro. Koncentrujemy się na zwycięstwie i wiemy, że stać nas na nie – zakończył Krastins.

Początek spotkania z BBTS-em Bielsko-Biała w sobotę (13 stycznia) o godz. 17:00. Kasa biletowa w hali Podpromie otwarta będzie trzy godziny przed meczem. Zapraszamy!