Bez kategorii

Szlachetna Paczka Asseco Resovii Rzeszów

W rzeszowskim hipermarkecie E. Leclerc można było niedawno spotkać naszych zawodników, którzy pod wodzą wolontariuszy zrobili zakupy dla Szlachetnej Paczki.

W tym roku drużyna Asseco Resovii Rzeszów pomogła pięcioosobowej rodzinie z Leżajska. Wśród potrzebnych produktów znalazła się żywoność, środki czystości, odzież, a także garnki i buty na zimę. Podczas zakupów nasz zespół reprezentowali: Dominik Depowski, Michał Kędzierski, Elviss Krastins oraz Mateusz Masłowski, którzy pod wodzą wolontariuszy zakupili wszystkie potrzebne elementy.

Szlachetna Paczka, to idea pomocy potrzebującym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn od siebie niezależnych. Od 16 lat wolontariusze docierają do osób potrzebujących wsparcia. Celem Szlachetnej Paczki jest taki sposób działania, by obdarowani sami zaczęli radzić sobie w życiu. Darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie, w skład których wchodzą rzeczy materialne, które mają wielką wartość dla obdarowanych, ale najważniejsze jest poczucie, że ktoś o tych ludziach w potrzebie pamięta. To ma być impulsem do walki o poprawę losu.

W weekend 9-10 grudnia odbędzie się wielki finał projektu, który w tym roku nosi nazwę „Lubię ludzi”. Na stronie www.szlachetnapaczka.pl można zobaczyć, że wszystkie rodziny w tegorocznej edycji znalazły swoich darczyńców. Drużyna Asseco Resovii Rzeszów po raz kolejny z radością wzięła udział w tej szlachetnej inicjatywie, mającej na celu pomoc potrzebującym.