Bez kategorii

Asseco Resovia pokonuje MKS Będzin

Zespół Asseco Resovii Rzeszów w ostatnim spotkaniu w 2017 roku w hali Podpromiu pewnie 3:0 pokonał MKS Będzin. Najlepszym zawodnikiem wybrany został Jakub Jarosz.

Sobotni mecz lepiej rozpoczęli rzeszowianie, dzięki atakom Dominika Depowskiego i zagrywkom Bartłomieja Lemańskiego wypracowali sobie przewagę 11:6. W kolejnych minutach na parkiecie trwała wyrównana walka. Po serii zdobytych punktów przez zespół MKS-u Będzin, do swojej skuteczności powrócili zawodnicy Asseco Resovii wygrywając kolejne akcje na siatce (20:15). Seria błędów gości przy serwisach Lukasa Tichacka dała rzeszowianom biłkę setową, a seta pojedynczym blokiem zakończył Jakub Jarosz (25:16). Sporo problemów swoimi zagrywkami sprawił rywalom Lukas Tichacek, dzięki czemu rzeszowianie wyszli na prowadzenie 3:0. Kiedy w polu serwisowym pojawił się Dominik Depowski przewaga zespołu Asseco Resovii zaczęła rosnąć i przy stanie 9:4 o czas poprosił trener MKS-u. Po powrocie na parkiet kilkoma skutecznymi zagraniami zapunktowali będzinianie zmiejszając straty do jednego oczka (10:9). W środkowej fazie seta nie do zatrzymania byli gospodarze, a po kolejnym ataku Aleksandra Śliwki rzeszowianie prowadzili 17:13. Sporo emocji kibicom dostarczyły obydwa zespoły, jednak ostatecznie to rzeszowianie zachowali więcej zimnej krwi i po ataku Bartłomieja Lemańskiego wygrali drugą odsłonę (25:21). Trzeciego seta lepiej otworzyli zawodnicy z Będzina, którzy pewnie punktowali na siatce (4:6). Seria nieskończonych ataków będzińskiego atakującego przy zagrywkach Bartłomieja Lemańskiego doprowadziła do remisu po 8. Od tego momentu na parkiecie trwała wyrównana walka punkt za punkt (11:11, 14:14). Ataki Jakuba Jarosza i bloki Marcina Możdżonka dały rzeszowianom wynik 21:19. Do końca spotkania zawodnicy Asseco Resovii pewnie kroczyli po zwycięstwo, a decydujący punkt padł po bloku Dawida Dryji (25:20).

Asseco Resovia Rzeszów – MKS Będzin 3:0

(25:16, 25:21, 25:20)

Asseco Resovia: Tichacek, Jarosz, Śliwka, Depowski, Lemański, Możdżonek, Masłowski (libero) oraz Schops, Dryja.

MKS Będzin: Kozub, Araujo, Waliński, Klobucar, Kowalski, Grzechnik, Potera (libero) oraz Gregorowicz (libero), Yordanov, Peszko, Seif.

MVP spotkania: Jakub Jarosz

Statystyki: klik!