Bez kategorii

Medicarpathia nowym Partnerem Medycznym Klubu

Podkarpackie Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych Medicarpathia zostało nowym Partnerem Medycznym naszego Klubu. 

– Medicarpathia jest nową, prężnie rozwijającą się kliniką na mapie Rzeszowa. Nasz nowy partner medyczny specjalizuje się w chorobach cywilizacyjnych, które coraz częściej dotykają nasze społeczeństwo. Cieszymy się, że nasza drużyna będzie pod, tak dobrą opieką. Badania, którym poddani zostali zawodnicy i sztab szkoleniowy mogą zmniejszyć ryzyko jakichkolwiek zachorowań i urazów. Dokładne rozpoznanie i prewencja pozwoli na podniesienie poziomu treningów naszej drużyny.  – powiedział Prezes Zarządu Asseco Resovii Rzeszów, Bartosz Górski.

Prezes Medicarpathii, kardiolog Adam Młodziankowski zwrócił uwagę na ochronne działanie na serce, przy regularny wysiłku fizycznym, który poprawia też ogólną wydolność organizmu. – Jesteśmy zadowoleni z faktu, że będziemy Partnerem Medycznym Klubu, jakim jest Asseco Resovia Rzeszów.  Ekstremalny wysiłek sportowcóe powoduje też pewne zagrożenia, w szczególności w obrębie układu krążenia. Musimy pamiętać, że same choroby układu krążenia przebiegają często podstępnie, a serce w trakcie wysiłku pracuje pod zwiększonym obciążeniem i często w warunkach deficytu tlenowego. Trenerzy i lekarze opiekujący się sportowcem muszą mieć pewność, że np. bezobjawowa dotąd wada serca nie ujawni się nagle podczas wysiłku. Swoim doświadczeniem chcemy wspierać zarówno zawodników, jak i sztab szkoleniowy i zapobiegać chorobom siatkarzy Asseco Resovii – skomentował Młodziankowski.