Bez kategorii

Komplet punktów dla Trefla Gdańsk

W meczu pomiędzy Asseco Resovią Rzeszów i Treflem Gdańsk w trzech setach lepsi okazali się przyjezdni. Statuetkę MVP otrzymał Damian Schulz.

Początek spotkania należał do przyjezdnych, którzy po serii dobrych zagrywek wyszli na czteropunktowe prowadzenie (5:9). W kolejnych akcjach swoją skuteczność utrzymywali gdańszczanie i to oni utrzymywali wypracowaną przewagę (10:15). Kiedy wydawało się, że zawodnicy Trefla Gdańsk pewnie kroczą po zwycięstwo (15:21), w polu zagrywki pojawił się Marcin Możdżonek i rzeszowianie doprowadzili do wyniku 20:21. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali przyjezdni, którzy wygrali premierową odsłonę (20:25). Na początku drugiej partii zespoły walczyły punkt za punkt (6:6). Seria skutecznych zagrań rzeszowian dała im przewagę (10:7). Chwila dekoncentracj po stronie gospodarzy sprawiła, że do remisu doprowadzili goście (16:16). Po odrobieniu strat wiarę w zwycięstwo w tym secie odzyskali przyjezdni, którzy po serii punktowych ataków objęli prowadzenie 2:0. Po początkowej wyrównanej walce (5:5), ponownie przy zagrywkach Marcina Możdżonka trzy “oczka” przewagi zbudowali rzeszowianie (9:6). W koklejnych minutach sytuacja na tablicy zmieniała się jak w kalejdosopie, po serii punktowych zagrań rzeszowian szybko straty odrabili przyjezdni doprowadzając do remisu po 14. Ostatnie piłki tego spotkania należały do świetnie spisującego się Artura Szalpuka (18:23). Decydujący punkt spotkania padł po błędzie Asseco Resovii Rzeszów (21:25).

Asseco Resovia Rzeszów – Trefl Gdańsk 0:3

(20:25, 21:25, 21:25)

Asseco Resovia: Tichacek, Jarosz, Rossard, Śliwka, Lemański, Możdżonek, Rusek (libero) oraz Masłowski (libero), Krastins, Kędzierski, Schops, Perłowski.

Trefl Gdańsk: Sanders, Schulz, Szalpuk. Mika, Nowakowski, Grzyb, Olenderek (libero) oraz Jakubiszak, Kozłowski.

MVP spotkania: Damian Schulz

Statystyki: klik!