Bez kategorii

#WielkieOtwarcieSezonu z Urządem Marszałkowskim

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego wraz z drużyną Asseco Resovii Rzeszów wziął udział akcji #WielkieOtwarcieSezonu. 

W czwartek (28 września) w szesnastu polskich miastach siatkarze ze wszystkich klubów PlusLigi spotkali się ze swoimi kibicami. Drużyna Asseco Resovii Rzeszów w tym szczególnym dniu przyjęła zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego i spotkała się z uczniami Zespołu szkolno-przedszkolnego w Krasnem. – Spotkanie Urzędu Marszałkowskiego zorganizowane wspólnie z Asseco Resovią Rzeszów miało na celu promocję sportu i zdrowego stylu życia, a także podkreślenie wieloletniej współpracy województwa podkarpackiego z rzeszowskim klubem. Wierzymy, że nadchodzący sezon rozpoczynający się w sobotę będzie owocny w sukcesy zespołu Asseco Resovii – rozpoczął spotkanie Pan Maciej Jaskotdyrektor Departamentu Pomocji i Współpracy Gospodarczej.

Na spotkanie z najmłodszymi kibicami Asseco Resovii Rzeszów przybył Marszałek Województwa Podkarpackiego, Pan Władysław Ortyl, który nie krył radości ze spotkania z młodymi mieszkańcami – Dzisiejsze spotkanie jest wyjątkowe i bardzo spontaniczne. Ważne, jest by uprawiać i wspierać sport, a także promować zdrowy styl życia. Wszyscy wiemy, że sport uczy zdrowej rywalizacji i współpracy, ma to duże walory wychowawcze i edukacyjne. Niebawem rusza sezon PlusLigi, a wśród uczniów Waszej szkoły jest wielu kibiców naszej drużyny. Dziękujemy Prezesowi i zawodnikom za wkład w województwo Podkarpackie. Asseco Resovia jest marką na którą stawiamy, jeśli drużyna pojawia się w strefie medialnej to od razu skojarzenie kieruję się na Podkarpacie, Rzeszów, o czym wiedzą zarówno inwestorzy, jak i osoby związane z bisnesem. 
– Cieszę się, że przyszliśmy na to spotkanie i cieszę się, ze Wy tu jesteście. Nie możemy się już doczekać soboty, bowiem o godz. 17:00 gramy z drużyną z Kielc pierwszy mecz sezonu. Nasi zawodnicy przez dwa miesiące ciężko pracowali żeby się do tego sezonu, jak najlepiej przygotować. Mamy ambitne cele, jak co roku. Nasza drużyna w tym roku ma być bardzo ambitna i waleczna, ale przede wszystkim ma być wspierana przez Was. Ja jestem bardzo zadowolony, bo na trybunach widzę coraz więcej młodzieży, a mecze i my jesteśmy dla Was. Wy jesteście fanami, którzy przyjeżdżają na nasze mecze z różnych szkół. Cieszę się, że na naszych meczach czujecie się bezpiecznie. Chciałbym podziękować za wsparcie urzędu marszałkowskiego, za współpracę i za wsparcie finansowe, dzięki czemu możemy mieć tak fajną drużynę. Od kilku lat mamy taką ideę, żeby promować “Visit Podkarpackie” i “Visit Rzeszów”, w pucharach europejskich na koszulkach nasi zawowdnicy mają najważniejsze atrakcje turystyczne regionu – powiedział Prezes Asseco Resovii Rzeszów, Bartosz Górski.
Pan Marszałek Władysław Ortyl wraz z Prezesem Bartoszem Górskim na ręce Pana Dyrektora, Marka Frączka przekazali bilety na mecz inaguracyjny, dla uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krasnem. 
Galeria z tego wydarzenia dostępna tutaj.