Bez kategorii

System rozgrywania Pucharu Polski

W sezonie 2017/2018 zmianie uległ system rozgrywania Pucharu Polski Mężczyzn. Zespoły występujące w PlusLidze do rywalizacji przystąpią dopiero w styczniu. 

Najistotniejszą zmianą systemu rozgrywek jest fakt, że zespoły występujące na co dzień w PlusLidze do gry włączą się dopiero w styczniu 2018 roku na etapie ćwierćfinałów. Do ćwierćfinałów awansują dwaj zwycięzcy z rundy VI oraz sześć najlepszych zespołów po pierwszej rundzie rozgrywek PlusLigi. Drużyny z pozostałych miejsc nie będą miały szansy zawalczyć o triumf w Pucharze Polski.

Nowy system zakłada, że drużyny, które po I fazie zajmą miejsca 1-4 zostaną rozstawione. Zespoły z miejsc 5-6, a także zwycięzcy spotkań z poprzedniej rundy Pucharu Polski zostaną do nich dolosowani. Zespoły rozegrają po jednym spotkaniem. Gospodarzami tych pojedynków będą zespoły z niższych klas rozgrywkowych, a także zespoły wyżej sklasyfikowane po I rundzie fazy zasadniczej PlusLigi.

Zwycięzcy ćwierćfinałów uzyskają awans do turnieju finałowego. Odbędzie się on w dniach 27-28 stycznia 2018 we Wrocławiu.