Bez kategorii

Rusza druga edycja #wygrajsiatkarskalige

29 września startuje nowy sezon PlusLigi, a wraz z nim druga edycja #wygrajpluslige. W ubiegłym roku w zabawie udział wzięło 25 tysięcy drużyn, jak będzie tym razem?

Marzycie o tym, by stać się prezesem własnej drużyny w PlusLidze? Nic straconego, po raz drugi możecie spełnić swoje marzenia i w wirtualnym świecie stworzyć wymarzony zespół. W tym roku pula nagród wzrosła trzykrotnie. Zwycięzca rywalizacji otrzyma aż 15 tysięcy złotych.

Konkurs #wygrajpluslige polega na stworzeniu i prowadzeniu wirtualnej drużyny siatkarskiej, stworzonej z prawdziwych zawodników, na co dzień występujących w rozgrywkach PlusLigi. Liczba punktów zapisywanych na koncie uczestnika konkursu zależy od faktycznych dokonań siatkarzy, na boisku podczas spotkań w danej kolejce.

Drużyna konkursowa składa się z dwunastu zawodników – po dwóch rozgrywających, atakujących i libero, trzech środkowych i czterech przyjmujących. Spośród nich wybieram kapitana (punktuje podwójnie), a także wicekapitana (punktuje podwójnie, kiedy nie gra kapitan). Wśród naszej dwunastki może być tylko 2 siatkarzy z jednego klubu ligowego, a początkowy budżet wynosi 27 milionów wirtualnych złotych.

W drugiej edycji wprowadzono kilka modyfikacji (m.in. jest dostępna angielska wersja językowa, powstały ligi prywatne „head-to-head”, zwiększono liczbę punktów za blok dla środkowego, dodano dodatkowe punkty dla libero; zaplanowano dwa duże okna transferowe (więcej transferów przed kolejką) – po 15. kolejce, po 30. kolejce oraz zmiany cen siatkarzy w trakcie gry). O tych wszystkich modyfikacjach i nowościach będziecie Państwo na bieżąco informowani aż do pierwszej kolejki PlusLigi, czyli do 29 września. Pełne info na profilu FB menedżera: Wygraj Polską Ligę Siatkówki. (więcej na temat nowości: https://pls.wygrajsiatkarskalige.pl/pl/news/nowosci-ii-edycji-konkursu).

Podstawowa siódemka od 1. kolejki PlusLigi zaczyna zbierać dla nas punkty. Szczegółową punktację znajdziecie: https://pls.wygrajsiatkarskalige.pl/pl/page/howto

Przypominamy, że do czasu rozpoczęcia 1. kolejki PlusLigi, a dokładniej do 29 września, do godziny 17.45, możecie w swojej drużynie robić nieograniczoną liczbę transferów, przesuwać zawodników z rezerwy do składu podstawowego i odwrotnie, a także wyznaczać kapitana i jego zastępcę (tutaj 11 ważnych pytań i odpowiedzi: https://pls.wygrajsiatkarskalige.pl/pl/news/wygraj-polska-lige-siatkowki-11-waznych-pytan-i-odpowiedzi).

Po rozpoczęciu 1. kolejki wszystkie operacje w składzie będą dotyczyć następnej rundy spotkań. To co najważniejsze – macie ograniczoną liczbę transferów. Przed każdą kolejką możecie dokonać dwóch darmowych operacji kupna-sprzedaży. Każdy następny transfer to minus 5 punktów odjętych z dorobku punktowego najbliższej kolejki.

 

Asseco Resovia dla zwycięzcy klasyfikacji klubowej na koniec sezonu przygotowała koszukę meczową i piłkę z autografami całego zespołu!

W konkursie można się bawić pod adresem: wygrajpluslige.pl.