Bez kategorii

Pokazowy mecz z VB Tours

Podczas prezentacji naszej drużyny, która odbędzie się 23 września (sobota) w hali Podpromie nasi zawodnicy zmierzą się z z francuskim zespołem VB Tours. Zapraszamy, startujemy o godz. 17:00. 

Podczas meczu pokazowego połączonego z prezentacją drużyny Asseco Resovii Rzeszów w sezonie 2017/18 podopieczni trenera Roberto Serniottiego zmierzą się z francuskim zespołem, Tours Volley-Ball. Francuski klub został załozony w roku 1988 z siedzibą w Tours, występuje obecnie w najwyzszej klasie rozgrywkowej – Ligue A.

W nadchodzącym sezonie klub VB Tours reprezentować będą, m.in. uznawany za jednego z najlepszych libero ostatnich lat, Hubert Henno, a takze dobrze znany polskim kibicom rozgrywający, Guillermo Hernan. Wspomniany libero przez lata występował w najlepszych zespołach włoskich i rosyjskich zdobywając nie tylko mistrzostwa tych krajów, ale zwycięzając takze w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Hiszpański rozgrywający brylował w swoim rodzimym kraju, a od kilku lat z powodzeniem występuje w lidze francuskiej. Drużyna VB Tours to nie tylko tych dwóch zawodników, ale takze francuscy siatkarze i zawodnicy m.in. z Bułgarii, Łotwy czy Słowenii.

Niewątpliwie największym sukcesem drużyny VB Tours było zwycięstwo w rozgrywkach CEV w sezonie 2016/17. Oprócz tego klub ten może się pochwalić sześciokrotnym mistrzostwem, trzykrotnym wicemistrzostwem Francji. Czterokrotnie zawodnicy z środkowej części Francji wygrywali Superpuchar kraju i az dziewięciokrotnie Puchar Francji. Dodatkowo VB Tours moze się pochwalić zwycięstwem w Lidze Mistrzów w sezonie 2005, a takze srebrnym (2007) i brązowym medalem (2004).

Serdecznie zapraszamy na mecz pokazowy z Tours Volley-Ball w sobotę o godz. 17:00. Na spotkanie obowiązują karnety, dla pozostałych kibiców bilety do nabycia w Strefie Kibica lub godzinę przed meczem w kasie biletowej w hali Podpromie.