Bez kategorii

#PlusLigajednadruzyna spotkanie z Urzędem Miasta

Urząd Miasta Rzeszowa razem z zespołem Asseco Resovii Rzeszów w celu promocji siatkówki odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Rzeszowie. 

W czwartek (28 września) w szesnastu polskich miastach siatkarze ze wszystkich klubów PlusLigi spotkali się ze swoimi kibicami. Drużyna Asseco Resovii Rzeszów w tym szczególnym dniu dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Rzeszowa i dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 w Rzeszowie spotkała się z młodymi kibicami Klubu. Zawodnicy i przedstawiciele Asseco Resovii zostali ciepło przywitani przez pracowników i uczniów rzeszowskiej szkoły. Pani Dyrektor Ewa Bednarska w kilku słowach przedstawiła naszą druzynę, a takze zachęcała swoich podopiecznych do uprawiania aktywności fizycznych. Po części oficjalnej głos zabrali uczniowie. W serii pytań dowiedzieli się m.in. kim byliby nasi zawodnicy, gdyby nie zostali siatkarzami, jak spędzają wolny czas, czy zawsze mieszczą się w drzwiach i jakie mieli odczucia, kiedy spotkała ich poważna kontuzja. Następnie młodzi fani naszej drużyny mieli okazję do zdobycia autografów od swoich ulubieńców i zrobienia sobie z nimi zdjęcia. Czas spędzony w Szkole Podstawowej nr 2 był niewątpliwie cennym doświadczeniem, dla naszych zawodników, ale takze dla młodych fanów Asseco Resovii.

W spotkaniu uczestniczył takze przedstawiciel Urzędu Miasta Rzeszowa, Kierownik Referatu Promocji – Dzisiejsze spotkanie to wspólna inicjatywa Urzędu Miasta Rzeszowa i Asseco Resovii Rzeszów. Asseco Resovia sławi nasze Miasto i Polskę w Europie i na świecie, myślę więc, ze takie spotkanie siatkarzy z młodymi osobami, być moze tez przyszłymi siatkarzami jest dla nich wielkim wydarzeniem. Zawodnicy są dobrym przykładem tego, ze przez sport zawowody ale tez amatorski mozna szerzyć właściwe postawy wśród młodziezy. Mozliwość oderwania ich od komputerów, komórek, tabletów tak, zeby dzieci wyszły do hali, na boisko jest cenną lekcją. Dzięki temu młodziez będzie się czuła lepiej i wydaje mi się, ze w przyszłości staną się zawodowymi zawodnikami i będą sławiły Polskę i Rzeszów na arenie międzynarodowej – powiedział Pan Piotr Mamczur.

Kierownik Referatu Promocji Urzędu Miasta Rzeszowa, Pan Piotr Mamczur przekazał Pani Dyrektor Ewie Bednarskiej bilety na sobotni mecz z Dafi Społem Kielce, który zainauguruje rozgrywki PlusLigi w sezonie 2017/18 w hali Podpromie. 

Galeria z tego wydarzenia dostępna tutaj.