Bez kategorii

Asseco Resovia lepsza od Tours Volley-Ball!

W ostatnim sparingu przed sezonem 2017/18 drużyna Asseco Resovii Rzeszów pokonała 3:1 zespół Tours Volley-Ball.  Najlepiej punktującym pojedynku był Aleksander Śliwka. 

Od początku spotkania  na siatce dominowali rzeszowianie. Skuteczne ataki ze środka Bartłomieja Lemańskiego, a takze bloki skrzydłowych dały wynik 12:8. Z lewej flanki pewnie punktowali rzeszowscy przyjmujący, kiedy w polu serwisowym pojawiali się kolejni zawodnicy, problemy z dokładnym dograniem piłki do siatki mieli rywale (17:10). Do końca premierowej odsłony inicjatywy nie oddali gospodarze, którzy zakończyli po błędzie rywali (25:16).  W początkowej fazie drugiego seta gra toczyła się punkt za punkt (7:7). Wejście w pole serwisowe Marcina Mozdzonka mocno utrudniło grę rywalom, a rzeszowianie odskoczyli na trzy “oczka” (12:9). Ataki Olka Śliwki i Dominika Depowskiego dały podopiecznym Roberto Serniottiego sześciopunktową przewagę (19:13). Druga partia zakończyła się atakiem z krótkiej w wykonaniu Bartłomieja Lemańskiego (25:18). Trzecią odsłonę lepie rozpocęli zawodnicy Tours Volley-Ball, którzy szybko wypracowali sobie dystans punktowy (6:9). Cierpliwość w grze rzeszowian i dobre serwisy Lukasa Tichacka doprowadziły do remisu po 9. W kolejnych minutach sytuacja na parkiecie zmieniała się, jak w kalejdoskopie (10:12, 12:12). Od tego momentu na parkiecie trwała wyrównana walka (18:18). Obrona Olka Śliwki i kontratak w wykonaniu Dominika Depowskiego sprawiły, ze na tablicy widniał wynik 20:18. W końcówce na przewagi o zwycięstwo walczyły zespoły (24:24, 28:28), ostatecznie o zwycięstwie as serwisow francuskiego zawodnika (36:38). Nie do zatrzymania na początku czwwartej partii był Olek Śliwka i to gospodarze odskoczyli rywalom na pięć “oczek” (8:3). Dobra skuteczność Dominika Depowskiego i Jakuba Jarosza pozwalały utrzymywać wypracowaną w początkowej fazie przewagę (15:9). Do końca pojedynku rzeszowianie pewnie punktowali ze wszystkich stref, co pozwoliło im zwycięzyć 3:1.

 

Asseco Resovia Rzeszów – Tours Volley-Ball 3:1

(25:16, 25:18, 36:38, 25:18)

Asseco Resovia: Tichacek, Jarosz, Depowski, Lemański, Mozdzonek, Rusek (libero) oraz Kędzierski, Schops, Perłowski.

Tours Volley-Ball: Hernan, Henno B, Jouffroy, Gotsev, Egleskalns, Wounembaina, Henno H. (libero) oraz Diefenbach, Reichert.