Bez kategorii

Zmarł Wiesław Radomski

Z wielkim żalem przyjęliśmy dziś wiadomość o śmierci Wiesława Radomskiego, wybitnego polskiego siatkarza, uznanego trenera i cenionego działacza, wielokrotnego mistrza Polski w barwach naszego klubu.

Wiesław Radomski został zawodnikiem Resovii w 1970 r. Z naszym klubem osiągnął największe sukcesy – w latach 1971, 1972, 1974, 1975 czterokrotnie zdobył tytuł Mistrza Polski, a w roku 1973 tytuł Wicemistrza Polski i II miejsce w Klubowym Pucharze Europy w Antwerpii. W 1975 r. zdobył Puchar Polski. W latach 1971-1975 drużyna Resovii, w której grał Wiesław Radomski, była jedną z najlepszych drużyn w Europie, grając widowiskową kombinacyjną grę, tzw.: „podwójną krótką”. Po zakończeniu kariery rozpoczął prace trenerską a w latach 1998-2016 pełnił funkcję Prezesa Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej.

Rodzinie oraz najbliższym Wiesława Radomskiego najszczersze kondolencje składają: Zarząd, siatkarze, sztab szkoleniowy oraz pracownicy Asseco Resovii Rzeszów.