Vojvodina NS Seme Novi Sad – Asseco Resovia Rzeszów

W pierwszym meczu 1/8 Pucharu CEV Asseco Resovia Rzeszów zmierzyła się z Vojvodiną NS Seme Novi Sad. Rzeszowianie od początku do końca kontrolowali przebieg pojedynku, oddając inicjatywę rywalom jedynie w końcówce trzeciej partii. Ostatecznie to rzeszowianie zapisali na swoim koncie cenne zwycięstwo, a najlepiej punktującym tego pojedynku w szeregach Pasów był Kuba Jarosz.

Środowe spotkanie pomiędzy Vojvodiną NS Seme Novi Sad, a Asseco Resovią Rzeszów lepiej rozpoczęli rzeszowianie, którzy po punktowych zbiciach Aleksanda Śliwki wyszli na trzypunktowe prowadzenie (8:11). W kolejnych minutach nie do zatrzymania był Jakub Jarosz, a swoimi zagrywkami grę rywalom utrudniał Łukasz Perłowski. Ostatecznie po ataku Thibaulta Rossarda goście objęli prowadzenie w setach. Druga odsłona rozpoczęła się od serii bloków Bartłomieja Lemańskiego. Chwila lepszej gry serbskich zawodników dała im prowadzenie (6:4), jednak szybko do swojej gry powrócili rzeszowianie, a po udanej kiwce Śliwki na tablicy widniał remis po 7. Seria ataków ze środka Marcina Możdżonka i Lemańskiego dała sygnał na przerwę techniczną (15:16). Po powrocie na parkiet z zagrywkami Lukasa Tichacka i Łukasza Perłowskiego nie radzili sobie gospodarze (20:22), a atak Kuby Jarosza z prawej flanki zakończył tą partię (22:25). Trzeci set otworzyli atakami Śliwka i Jarosz (10:12). Do drugiej przerwy technicznej swoje prowadzenie utrzymywali podopieczni Andrzeja Kowala (14:16). W końcowej fazie seta dużo lepiej na boisku spisywali się Serbowie, którzy wygrali ta odsłonę (25:21). Podrażnieni porażką w poprzedniej partii rzeszowianie szybko wypracowali sobie przewagę punktową. Ataków Olka Śliwki i Tibo Rossarda nie potrafili zatrzymać rywale (4:6). Kiedy w polu serwisowym zameldował się Marcin Możdżonek przewaga gości zaczęła rosnąć. Po skutecznych akcjach Kuby Jarosza i blokach Bartka Lemańskiego na tablicy widniał wynik 6:13. Seria prostych błędów obydwu drużyn doprowadziła do drugiej przerwy technicznej z siedmiopunktowym prowadzeniem Asseco Resovii (9:16). Po powrocie na parkiet straty zaczęli niwelować gospodarze (15:18). W kolejnych minutach nie do zatrzymania był Jakub Jarosz (17:20), którego w ataku wspierali Olek Śliwka i Thibault Rossard (22:19). Ostatnie punkty należały do podopiecznych Andrzeja Kowala, a punkt dający zwycięstwo w spotkaniu zdobył Marcin Możdżonek (20:25).

Vojvodina NS Seme Novi Sad – Asseco Resovia Rzeszów 1:3

(21:25, 22:25, 25:21, 20:25)

Vojvodina NS Seme Novi Sad: Simic, Vućićević, Stevanovic, Vemic, Kujundzic, Todorovic, Pekovic (libero) oraz Sormaz, Mehić, Sukhinin, Peric.

Asseco Resovia: Tichacek, Jarosz, Śliwka, Rossard, Lemański, Możdżonek, Masłowski (libero) oraz Perłowski, Kędzierski, Schops, Dryja, Depowski.