Asseco Resovia Rzeszów – Trefl Gdańsk

W środowy wieczór w hali Podpromie zespół Asseco Resovii zmierzył się z Treflem Gdańsk. Rzeszowianie po czterech emocjonujących setach odnieśli kolejne cenne zwycięstwo. Tytuł MVP powędrował w ręce Thibaulta Rossarda.

Pojedynek 21. Kolejki PlusLigi asem serwisowym otworzył Kawika Shoji (1:0). Mocne ataki w wykonaniu Jakuba Jarosza i Macieja Muzaja sprawiały, że utrzymywał się wynik remisowy (5:5, 7:7). Świetna dyspozycja w obronie rzeszowskich zawodników i dwa udane kontrataki w wykonaniu Tibo Rossarda dały gospodarzom dwa oczka prowadzenia (10:8). Przy stanie 13:10 o czas poprosił trenera Andrea Anastasi. Niewiele to zmieniło w obrazie gry jego podopiecznych, bowiem rzeszowianie pewnie kończyli swoje akcje (16:12). Chwilę dekoncentracji w szeregach Asseco Resovii szybko wykorzystali goście, którzy zmniejszyli dystans do dwóch punktów (20:18). Do końca premierowej odsłony prowadzenia nie oddali podopieczni Gheorghe Cretu, którzy wygrali do 21. Po wyrównanym początku drugiej partii (3:3) swoją przewagę przy zagrywkach Jakuba Jarosza zaczęli budować zawodnicy Asseco Resovii (6:3). Nie do zatrzymania byli w kolejnych akcjach gospodarze. Na lewym skrzydle pewnie punktował Tibo Rossard, a z dokładnym przyjęciem zagrywek Rafała Buszka problemy mieli rywale (13:6). Punktowe bloki rzeszowian i bardzo dobra dyspozycja w ataku Jakuba Jarosza i Davida Smitha dały wynik 18:10. W końcówce punktował jeszcze Maciej Muzaj (22:15), jednak nieudane zagrania jego kolegów zakończyły drugiego seta (25:16). Mocnymi atakami wymieniali się na początku trzeciej partii Tibo Rossard i Maciej Muzaj (7:7). Wejście w pole zagrywki Szymona Jakubiszaka rozmontowało defensywę rzeszowskiej drużyny. Gdańszczanie pewnie punktowali w kontrataku, dzięki czemu odskoczyli na 7 punktów (9:16). Goście do końca partii nie oddali wypracowanej przewagi, dzięki czemu doprowadzili do wyniku 2:1 w setach. Sporo emocji dostarczyli kibicom zawodnicy obydwu ekip w początkowej fazie czwartej odsłony (6:6). Od tego momentu wyraźnie lepsi byli przyjezdni, którzy zbudowali sobie wysoką przewagę (9:14). Wejście na boisko Damiana Schulza pobudziło nieco rzeszowską ekipę, a seria zagrywek Marcina Możdżonka zmniejszyła dystans do jednego oczka (13:14). Po chwili w polu serwisowym zameldował się Tibo Rossard wyprowadzając swoją drużynę na trzypunktowe prowadzenie (19:16). W końcówce pojedynku do remisu po 23 doprowadzili goście. Od tego momentu trwała wyrównana walka, którą ostatecznie przełamali rzeszowianie wygrywając 3:1.

Asseco Resovia Rzeszów – Trefl Gdańsk 3:1

(25:21, 25:16, 19:25, 29:27)

Asseco Resovia: Shoji, Jarosz, Rossard, Buszek, Możdżonek, Smith, Masłowski (libero) oraz Perry (libero), Schulz, Kozub.

Trefl: Janusz, Muzaj, Schott, Hebda, Nowakowski, Niemiec, Olenderek (libero) oraz Kozowski, Jakubiszak.

MVP spotkania: Thibault Rossard