Asseco Resovia Rzeszów – ONICO Warszawa

W inauguracyjnym spotkaniu w hali Podpromie Asseco Resovia Rzeszów uległa zespołowi Onico Warszawa 1:3. MVP pojedynku wybrany został Rafael Araujo.

Punkt za punkt walczyły obydwa zespoły w początkowej fazie spotkania. Serie zagrywek Davida Smitha, a następnie Bartosza Kwolka sprawiły, że prowadzenie przechylało się raz na jedną raz na drugą stronę. Chwila dekoncentracji po stronie rzeszowian i dobra skuteczność w grze warszawian sprawiły, że przyjezdni odskoczyli na cztery punkty (15:19). Do końca premierowej odsłony przewagi nie oddali warszawianie, którzy potrójnym blokiem zakończyli seta (18:25). Podobnie, jak pierwsza partia, tak i ta rozpoczęła się od wyrównanej walki (8:8). Seria bloków Davida Smitha przy zagrywkach Marcina Możdżonka dała rzeszowianom cztery oczka przewagi (12:8). Wysoka skuteczność w ataku i świetne obrony po stronie Asseco Resovii pozwoliły podopiecznym Andrzeja Kowala utrzymywać wysokie prowadzenie (19:15). W końcówce seta serię błędów popełnili rzeszowianie, którzy oddali swoją przewagę i ostatecznie to zespół Onico Warszawa świętował triumf w tej partii (23:25). Napędzeni wygraną warszawianie szybko zbudowali sobie kilkupunktowe prowadzenie (8:12). Cierpliwość w grze gospodarzy sprawiła, że na tablicy wyników pojawił się remis po 14. Od tego momentu na parkiecie trwała wyrównana walka, a jednopunktowe prowadzenie drużyny osiągały naprzemiennie (19:18). Ostatnie piłki trzeciej odsłony należały do rzeszowian, którzy wygrali 25:23. Podrażnieni porażką warszawianie szybko przystąpili do ofensywy odskakując na dwa „oczka” (9:7). Z każdą kolejną minutą swoje prowadzenie powiększali przyjezdni, którzy spotkanie wygrali 3:1.

Asseco Resovia Rzeszów – Onico Warszawa 1:3

(18:25, 23:25, 25:23, 21:25)

Asseco Resovia: Redwitz, Jarosz, Mika, Buszek, Możdżonek, Smith, Perry (libero) oraz Masłowski (libero), Szerszeń, Schulz, Shoji, Perłowski.

Onico: Brizard, Araujo, Łukasik, Kwolek, Wrona, Vigrass, Wojtaszek (libero) oraz Janikowski, Wiese.

MVP spotkania: Rafael Araujo (Onico Warszawa)