Asseco Resovia Rzeszów – Cuprum Lubin

W ostatnim meczu w hali Podpromie w 2018 roku zespół Asseco Resovii Rzeszów pokonał Cuprum Lubin. Statuetkę MVP otrzymał David Smith.

Dobrze w spotkanie weszli rzeszowianie, którzy szybko zbudowali sobie trzypunktową przewagę (4:1). Skuteczne ataki Jakuba Ziobrowskiego i dobra gra w obronie rywali sprawiła, że nie tylko wyrównali wynik, ale również odskoczyli na dwa oczka (7:9). Zespoły swoje punkty zdobywały seriami. Rzeszowianie po chwili odrobili straty, a przy zagrywkach Rafała Buszka wyszli na czteropunktowe prowadzenie (17:13). Dobra skuteczność podopiecznych Gheorghe Cretu dała im zwycięstwo w premierowej odsłonie (25:21). Na początku drugiej odsłony mocnymi zagrywkami wymieniali się Igor Grobelny (4:6) i Łukasz Kozub (6:6). W kolejnych minutach z serwisami Damiana Schulza i Rafała Buszka nie radzili sobie rywale i to gospodarze odskoczyli na dwa punkty (13:11). W środkowej fazie seta na parkiecie dominowali rzeszowianie, którzy powiększyli swoją przewagę do trzech oczek (21:18). W końcówce seta dystans do jednego punktu zmniejszyli lubinianie (22:21), jednak więcej zimnej krwi zachowali gospodarze. Ostatnią akcja w tym secie zakończyła się blokiem Davida Smitha (25:22). Trzecia partia od początku toczyła się punkt za punt (5:5). Proste błędy po stronie lubinian szybko wykorzystali rzeszowianie, którzy po ataku Tibo Rossarda odskoczyli na trzy oczka (12:9). Do końca spotkania podopieczni Gheorghe Cretu nie oddali inicjatywy w tym spotkaniu i mecz wygrali 3:0.

Asseco Resovia Rzeszów – Cuprum Lubin 3:0

(25:21, 25:22, 25:15)

Asseco Resovia: Kozub, Schulz, Rossard, Buszek, Lemański, Smith, Perry (libero) oraz Możdżonek, Dryja.

Cuprum: Toobal, Ziobrowski, Yanagida, Grobelny, Smoliński, Marcyniak, Gruszczyński (libero) oraz Gorzkiewicz, Patucha.

MVP spotkania: David Smith