Asseco Resovia Rzeszów – Aluron Virtu Warta Zawiercie

W zaległym meczu 14. kolejki PlusLigi, Asseco Resovia Rzeszów podejmowała Aluron Virtu Wartę Zawiercie. Przyjezdni odnieśli zwycięstwo 3:0, a statuetkę MVP otrzymał Michał Masny.

Piątkowe spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki punkt za punkt (6:6). Po chwili skuteczne zagrania zawiercian dały im dwupunktowe prowadzenie (10:12). Skuteczna gra Kamila Semeniuka sprawiła, że rywale powiększyli swoją przewagę do pięciu oczek (13:18). Do końca partii warunki dyktowali zawodnicy z Zawiercia, a set zakończył się błędem rzeszowskiej drużyny (21:25). Podobnie, jak pierwsza odsłona tak i ta rozpoczęła się od wyrównanej gry obydwu zespołów (4:4). Wejście w pole serwisowe Łukasza Kozuba i skuteczny blok Tibo Rossarda dały gospodarzom dwa oczka przewagi (8:6). Dobra skuteczność Damiana Schulza pozwalała rzeszowianom utrzymywać prowadzenie (12:10). W kolejnych minutach straty odrabiali przeciwnicy, którzy nie tylko doprowadzili do remisu (14:14), ale zbudowali sobie czteropunktową przewagę (14:18). Wejście na parkiet Nicolasa Szerszenia tknęło nowy impuls w rzeszowską drużynę, a rzeszowianie przy zagrywkach przyjmującego i Damiana Schulza zniwelowali straty (21:22). W końcówce swój rytm gry utrzymali zawiercianie, którzy objęli prowadzenie 2:0 w setach. Trzecią partię otworzył blok rzeszowskiej drużyny (1:0). W kolejnych akcjach lepiej spisywali się rzeszowianie, dzięki czemu odskoczyli rywalom na dwa oczka (8:6). Sporo problemów przyjmującym Asseco Resovii sprawił Mateusz Malinowski, który dał swojej drużynie prowadzenie (9:12). Po chwili tym samym odpłacił się Damian Schulz doprowadzając do remisu po 12. W kolejnych minutach nie do zatrzymania byli Marcin Waliński i Malinowski, którzy pewnie prowadzili swój zespół do zwycięstwa (16:20). Mimo, że gospodarzom udało się w końcówce odrobić straty, w decydującym momencie lepsi okazali się przyjezdni, którzy wygrali pojedynek 3:0.

Asseco Resovia Rzeszów – Aluron Virtu Warta Zawiercie 0:3

(21:25, 23:25, 22:25)

Asseco Resovia: Kozub, Schulz, Rossard, Mika, Możdżonek, Smith, Masłowski (libero) oraz Szerszeń.

Aluron Virtu Warta: Masny, Malinowski, Waliński, Semeniuk, Rejno, Gawryszewski, Koga (libero)

MVP spotkania: Michał Masny (Aluron Virtu Warta Zawiercie)